Bătăile cordului fetal

02-07-2017
Anamaria1234566
Nu este medic/terapeut
Anamaria1234566
Buna ziua ! Vin cu o problema care mă macină destul de mult. Sunt internata in spital deoarece urmează să nasc prematur din cauza colului deschis. Însă de la 23 săptămâni mi s-a descoperit la eco morfologică bătăile inimii fătului cu doar 124 bătăi/minut. În momentul de față mă monitorizează dimineața și seara la aparatul Doppler și acestea sunt in general de 115-120. Bebe mișcă bine. Avem aproape 30 de săptămâni de sarcină. Doctorii spun sa nu mă sperii atâta timp cât nu sunt mai mici de 110. Se poate ca așa sa.i bata ei inima și să nu fie probleme ? Nici nu știu ce să mai cred sunt foarte speriata de fiecare data când mă duc la ascultat.
1 comentarii
0
06-07-2017, ora 13:22
Dr. Moise Oana
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Moise Oana
Cel mai important este sa fie prezente bataile cardiace in viata intrauterina, nimeni nu poate sa spuna exact inainte cum se va adapta la nastere!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: