batran la 95 ani respira greu si are mana foarte umflata

14-03-2011
miracle
Nu este medic/terapeut
miracle
Buna ziua.Dupa cum am spus strabunicul are 95 ani si a inceput sa respire greu si are mana foarte umflata.de la ce poate fi?Acum nu prea mai poate vorbi bine si nu mai intelegem ce spune si e foarte moale foarte slabit desi mananca foarte bine.Ce ar putea avea?Multumesc.
4 comentarii
0
15-03-2011, ora 17:00
Psiholog Ioana Panculescu
Psihologie, BUCURESTI
Psiholog Ioana Panculescu
Cheama salvarea sau du-l la Ana Aslan si interneaza-l
0
16-03-2011, ora 11:37
miracle
Nu este medic/terapeut
miracle
buna.am chemat salvarea si au spus ca daca vrem il duc la spital dar mare lucru nu se poate face pentru el deoarece este foarte slabit si nu mai vorbeste nu prea mai mananca si este intr-o stare de somnolenta continua ca intr-o coma.doar azi a mai deschis putin ochii si a mancat o mandarina dar a inghitit-o greu.nu se mai misca decat foarte putin.si daca l-am fi dus la spital ma gandesc ca il chinuiam asa!mersi pentru raspuns!
0
13-05-2011, ora 00:26
monica_nikko
Nu este medic/terapeut
monica_nikko
te rog sa/mi spui ce s/a intamplat cu bunicul tau.aceasi pb o am eu cu bunica mea acum.te rog, ce tratament i-au dat?-*


(*modificat de admin)
0
08-07-2011, ora 10:09
miracle
Nu este medic/terapeut
miracle
Buna, scuze ca rasp tarziu dar din pacate strabunicul s-a dus chiar in saptamana aceea.nu mai era nimic de facut ptr el.ceea ce noi numeam o posibila coma era starea de dinaintea mortii!sper totusi ca bunica ta este ok, al nostru era f batran insa si nu a mai rezistat!sanatate va doresc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.