batranete, haine grele...

04-02-2014
cri11
Nu este medic/terapeut
cri11
Am 49 de ani si de un timp ma umplu de pete maronii pe obraz, pete de batranete...altfel nu sunt prea ridata si nu am probleme de sanatate, ficatul e in regula...Nu imi place sa folosesc fond de ten ca sa ascund urmele varstei ! Nu stiu care e cauza...si poate stiti vreo metoda de depigmentare ?
Muttumesc anticipat!
7 comentarii
0
04-02-2014, ora 13:06
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Am vazut la Dr Oz ca asiaticele folosesc impotriva acesor pete apa in care au spalat orezul.
Dr Oz spune ca functioneaza. Nu stiu daca e adevarat dar merita sa incercati, nu?
Succes.
0
04-02-2014, ora 21:19
smaralde
Nu este medic/terapeut
smaralde
Tot din auzite iti spun si eu... am inteles ca sucul de patrunjel, frunze depigmenteaza.
0
05-02-2014, ora 10:07
cri11
Nu este medic/terapeut
cri11
multam fain, voi incerca pe rand.
0
25-04-2014, ora 01:47
Dr. Klara Bancila
Chirurgie plastica - microchirurgie reconstructiva, Bucuresti
Dr. Klara Bancila
terapia cu plasma imbogatita cu trombocite -PRP - erapia vampir este foarte eficienta pentru regenerare si reintinerire faciala.
0
17-12-2014, ora 20:50
andreea8346
Nu este medic/terapeut
andreea8346
Sunt foarte multumita de rezultatele obtinute cu peeling chimic pentru petele pe care le-am avut pe fata.Am mers la doamna dr Rocsana Iosif si nu regret alegerea facuta.Dupe 3 sedinte de peeling, doamna droctor mi-a facut si mezoterapie, rezultatele sunt fabuloase.O recomand cu incredere.
0
28-07-2015, ora 15:15
Dr. Daniela Taher
Dermatovenerologie, Bucuresti
Dr. Daniela Taher
Puteti incerca creme medicale depigmentante si un ecran solar pe care sa l aplicati in fiecare zi, , tot timpul anului.Pentru petele oersistente se recomanda peelingul chimic
Dr Daniela Taher
0
24-07-2018, ora 18:21
Dr. Dana Bratu
Dermatovenerologie, Bucuresti
Dr. Dana Bratu
Daca petele de pe fata sunt diseminate, va recomand tratamente care sa vizele exfolierea superficiala si sa inhibe sinteza de melanina (pigmentul pielii). Puteti efectua sedinte regulate de peeling chimic supercial sau mediu dar trebuie sa folositi si creme depigmentante acasa (se gasesc la standurile dermatocosmetice din farmacii). De asemenea, dimineata, inainte de a iesi din casa este recomandat sa folositi creme cu ecran solar prentru a preveni hiperpigmentarea.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.