bebe racit

29-09-2017
ary2016
Nu este medic/terapeut
ary2016
Buna ziua.Sunt mamica a unui bebe de 2 luni jumate si nu sunt in tara.Nu avem inca medic pediatru.In germania e mai complicat putin.Tuseste si horcaie..Am algin bebe.Amoxicilina antibiotic si pt tuse stodal..Ce sa i mai dau in afara de algin??si eu m am racit foarte tare..va multumesc mult..Raspuns cat de repede..Nu are febra..Doar tuseste si i curge nasucul..Rosu in gat nu are.Dar are un horcait puternic si doarme aproape toata ziua si noaptea la fel.i am facut si ceai dr fructe cu multa lamaie
2 comentarii
0
06-11-2017, ora 15:20
madv
Nu este medic/terapeut
madv
Buna ziua! Am un bebe de 8 luni care a racit si e in plina eruptie dentara! De sambata face febra, cel mai mult a facut 39.9, deci nu e de la dinti. Am fost azi la medic si ne.a dat ambroxol, colargol si nurofen. Este normal sa faca febra atatea zile si asa mare?
0
14-12-2017, ora 23:35
Mirela Ma
Nu este medic/terapeut
Mirela Ma
Buna seara, bebe 3 luni si 2 saptamani racit, tuseste cu tuse productiva si am citit ca ar fi ok pentru el un aparat cu aerosol. Nu stiu ce se pune in acel aparat si daca este recomandat pentru varsta lui. Ma puteti ajuta. Multumesc frumos
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Cum afectează co-infecţiile coronavirus, virus sinciţial respirator şi rinovirus copiii
  • Nivelul de activitate fizică - invers proportional cu numărul de zile de infecții ale tractului respirator superior la copii
  • Infecțiile respiratorii înainte de vârsta de doi ani pot crește riscul de deces din cauza unei boli respiratorii la vârsta adultă
  •