Bebe 4 luni jumate nu doarme!

13-06-2018
Dorinela maria
Nu este medic/terapeut
Dorinela maria
Buna ziua! Inca de la nastere ma confrunt cu lipsa somnului la bebelusul meu. La inceput in primele 2 lunj am mers pe ideea comunicata de medicul pediatru si de medivul de familie ca bebelusul se trezeste din ora in ora din cauza ca este alaptat la san si pentru ca, inca nu este acomodat cu viata extrauterina. Dar acum dupa 4 luni jumate deja sunt epuizata si simt ca imi pierd rabdarea si nu mai rezist psihic si nici fizic. Puiul este alaptat exclusiv la san nu mai avem colici acum 2 zile am fost la control cu aceasi problema ai copilul este perfect sanatos. Dar totusi de ce nu doarme. Seara adoarme in jurul ore 21.30 22.00 se trezeste la ora 01 pt a suge si de la ora 01 pana dimineata la 06.00 07.00 se trezste din ora in ora sau chiar mai des il pun la san suge 5 minute apoi ma tine pe post de suzeta il pun in patut ii pun suzeta si iar dupa o ora sau mai putin povestea se repeta. Nu stiu ce sa mai fac ne jucam inainte de ora de somn apoi ii fac baita ii fac masaj si il schimb il alaptez inainte sa adoarma. Lumina in camera nu este puternica bebelusul doarme in patutul lui inca de la nastere dar cu noi in camera, nu stiu ce sa ii mai fac. Are momente cand se trezeste plangand din somn iar peste zi are 2 3 somnuri de maxim 30 min fiecare imi sta treaz si 4 5 ore uneori si e mereu marait si agitat nervos. Ce ma sfatuiti sa fac?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: bebelusul nu doarme

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Bebelușul/copilul nu doarme
  •