Bebe 6 luni 1 sapt

15-02-2018
Bebe2017
Nu este medic/terapeut
Bebe2017
Buna seara, am o fetita de 6 luni1sapt iar acum 4 zile cand am schimbat pampersul facuse treaba mare si avea ca niste firicele de ata negre foarte multe.Am fost la medicul pediatru si a spus sa este posibil sa aiba o bacterie in corp si mi-a dat sa ii fac analize la fecale.sunt foarte ingrijorata pana ies analizele.Am nascuto cu 3150 si 50 cm si akum are 6970 si 67 cm pediatrul ei spunand ca trebuia sa ia in greutate mai mult.Daca imi puteti da un sfat.va multumesc.
2 comentarii
1
15-02-2018, ora 08:23
Dr. Baciu Damian
Pediatrie, Brasov
Dr. Baciu Damian
Raportul talie/greutate pentru varsta este bun; in privinta scaunului este de vazut daca situatia se repeta sau se insoteste si de alte semne. Un singur episod nu inseamna patologie. Succes!
0
15-02-2018, ora 10:16
Bebe2017
Nu este medic/terapeut
Bebe2017
A mai avut si in urma cu cateva saptamani in zile diferite dar putine ultima data a avut mai multe.Am inceput diversificare la 5 luni jumatate la sfatul medicului pediatru eu am crezut k este de la banana.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Scaunul la sugar
  •