Bebelus 1 an durere in gat dupa operarea unui abces

22-04-2018
Cristina34
Nu este medic/terapeut
Cristina34
Dr.Flueraru Valeriu daca imi poate da un sfat. In urma cu 2 luni eu, fetita de 1 an sotul mama si un copil am avut dureri mari in gat eu si puroi.Fetita a primit un antibiotic slab, eu augmentin.In urma cu 2 sapt fetita a facut febra 40 s au umflat ganglionii si un sforait puternic si au internato globulele albe fiind mai mult de dublu.I au facut x ray si au zis ca in spatele amigdalelor este un abces si trebuie operat si trimis la laborator.Am stat in spital 5 zile cu 2 antibiotice si apoi 7 zile cu Zinnat.A fost bine cam 4-5 zile apoi din nou febra dureri in gat si afte multe in gura.Am fost la dr si acum alte 7 zile Zinnat si sa vad poate inca 5 zile.Eu durere ureche stanga cred urechea medie si am pus betisor am cazut lichid galben si putin sange cu 7 zile augmentin acum a inceput si dreapta sa ma doara.Va rog sa mi dati un sfat.
2 comentarii
0
22-04-2018, ora 11:24
Cristina34
Nu este medic/terapeut
Cristina34
Alte simptome sunt oboseala foarte mare la fetita si lipsa apetitului, daca ii dau nurofen doar asa mananca.Acum febra e 37, 6 dar Zinnatul il vomita...
0
22-04-2018, ora 15:53
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1.copilul trebuie internat in clinica ORL impreuna cu Dvs.
2 obligatoriu se impune si consult la gastrologie..fiindca este foarte posibil sa fie o problema gastr0-intestinala care afecteaza digestia, imunitate si gatul direct prin reflux gastro-esofagian
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.