Bebelus de 6 luni scaun cu mucus

04-10-2017
ancutza26
Nu este medic/terapeut
ancutza26
Buna ziua! Am un bebe de 6 luni si 3 saptamani, am inceput diversificarea la 6 luni cu legume( morcov, Pastranac, dovleac, ardei kapia copt, cartof dulce, )la 6l1s a facut o răceala ( nas înfundat si tusa productiva ) l-am tratat conform rețetei primite de la dr., mai bine de o săptămana nu mai are pic de răceala..unde voiam sa ajung.. Tot am observat in scaun la bebe ca are prezent mucus ( o fâșiei asa lunguta cam ca si mucusul din nas) nu stiu exact culoarea pt ca era amestecat... Bebe ziua este liniștit Menționez ca este alaptat, dr la care m-am prezentat cu problema respectiva ma întrebat ce am schimbat in alimentație, eu tot aceleași legume dar tot amestecate diferit si san, mi-a zis ca s-ar putea de la dințișorii ( are 2 jos).. Acum e va întreb pe Dvs. Ce părere aveti? Am motive de îngrijorare ?am si o poza cu ei numai ca nu pot sa încarc aici. Va rog din suflet sa imi răspundeți. Va multumesc ! Dumnezeu sa va ajute! Ps: am uitat sa Menționez ca de ceva vreme are scaun odata la 2 zile ( înainte avea zilnic..mai sunt zile cand face si acum zilnic)si are o consistentă precum untul de arahide, poate chiar un pic mai subțire,..
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK