Bebelusi 2 luni

06-03-2018
VioricaT
Nu este medic/terapeut
VioricaT
Buna ziua.sunt mămica unui bebelusi de 2luni și o săptămâna.De la o luna a făcut o eczema urâta pe fata, gat și cap.initial dr.a spus ca este acnee, apoi dermatita atopică iar acum joi trecută a spus ca este alergie la lactoza pentru ca a început sa se extindă și pe corp.
Inițial a fost hrănit cu san și in completare cu Nan optipro1.I-a mers bine asa dar din cauza ca e alergic ne-a recomandat lapte fără lactoza Nutramigen.Am început de vineri sa ii dau Nutramigen și san.Eczema a dispărut dar de duminica are dureri de burtica și este constipat.Face caca când ii bag supozitorul, supozitorul nu apuca sa se dizolve ca a și făcut caca, îl scoate întreg cu caca.azi am observat in cacuta lui niste bile albe.Este normal sa aibă aceste biluțe?Este normal sa aibă asa dureri mari de burtica de la laptele fără lactoza?Am sunat medicul de dimineata dar din pacate nu este la cabinet toată ziua.Multumesc mult și o zi buna
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul