beta hcg-valoarea 1, 2 ce inseamna?!urgent!

21-06-2007
crazykiss
Nu este medic/terapeut
crazykiss
mi am facut beta hcg dupa 3 saptamani de la actul cu risc si azi am luat rezultatul:1, 20.stiu ca tot ce e sub 5 inseamna ca nu esti insarcinata dar acolo valoarea 1, 20 era incadrata si la valoarea normala(adica intre 0-5 logic)si la femei insarcinate in 1-2 saptamani, care aveau valori normale de la-1, 2 pana la 225 000.cum e posibil asa ceva??mentionez ca acum o saptamana am facut si 2 teste de sarcina ambele negativ au iesit(am avut contact neprotejat folosind coitus interuptus).eu ce sa cred daca valoarea e incadrata la ambele???e urgent va rog sa mi raspundeti.
8 comentarii
0
21-06-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Trebuie să credeţi că nu sunteţi gravidă.
0
15-08-2008, ora 00:00
dudutsa
Nu este medic/terapeut
dudutsa
mi'am facut si eu testul beta hcg si mi-a iesit la rezultat < 0.100...asta inseamna ca nu sunt insarcinata nu'?? va rog frumos sa'mi raspundeti si mie.Va multumesc
0
26-01-2010, ora 18:23
aida_dolce
Nu este medic/terapeut
aida_dolce
buna seara..imi puteti spune va rog ce este cu betaHCG-ul, cum se efectueaza(am inteles ca la 48)pentru a depista o sarcina extrauterina?
am facut primul beta HCG la 4 saptamani si 4 zile de la U.M. si a iesit valoarea 1236 mUl/mL..?stiu ca ar trebui sa se dubleze..
0
31-10-2010, ora 14:42
erika80
Nu este medic/terapeut
erika80
Stiti cumva daca cu beta de 4, 5 in ziua 9 de la et pot fi insarcinata?
multumesc1
0
20-10-2011, ora 20:04
Sophia1989
Nu este medic/terapeut
Sophia1989
Am facut si eu testul beta HCG la 5 saptamani de la contact. Pe rezultat scria Beta HCG...1.2 mUL. Sa inteleg ca este 100% sigur ca nu sunt insarcinata? De ce apare totusi o valoare peste 0 ?
1
19-05-2016, ora 12:58
FlorinaR
Nu este medic/terapeut
FlorinaR
Buna ziua, mi- am facut si eu analiza de sange beta hch si a rezultat valoarea de < 1.2...sunt insarcinata? Am facut analiza la aproape 2 luni de la contactul sexual neprotejat.
1
12-03-2018, ora 15:55
Irina1907
Nu este medic/terapeut
Irina1907
Buna ziua. Ma numesc Irina, am 43 de ani și sunt din București, ma puteti ajuta cu o intrebare? Am facut si eu un test de sange pentru depistarea sarcinii Beta hCG și nustiu sa il citesc. Mi-a ieșit ca rezultat < 1.2 mUI/mL. Aș putea fi insarcinata da sau nu? Va rog frumos daca imi poate raspunde cineva. Multumesc !!
0
09-09-2022, ora 05:32
cosminikao
Nu este medic/terapeut
cosminikao
Buna dimineața am făcut un test de sarcina Beta HCG și mi-a ieșit<1, 2mUI/mL<5-negativ
5-25 poate indica începutul sarcinii sunt cumva gravida că menstruația nu mi-a venit la începutul lunii august și am avut scurgeri maronii la sfârșitul lunii august, pieptul mă doare și simt toate mirosurile pe care nu le simțeam. Poate fi sarcina ectopica Mulțumesc frumos Va rog frumos sa îmi răspundeti
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •