Bisogamma 5

16-01-2014
unombun
Nu este medic/terapeut
unombun
Buna ziua, am 38 ani si pana anul trecut aveam tensiunea ff buna 120/80.de anul trecut am inceput sa am tensiune mare.140/100...160/105.am mers la medicul de familie si mi-a recomandat Bisogamma 5..o pastila dimineata...si de atunci am tensiune buna.110/75.120/80...Am luat deja Bisogamma 5 de aproximativ 5 luni...si mi-a spus ca trebuie sa tin macar 1 an tratament...Oare este bine ?...Pot avea reactii adverse daca continui sa iau Bisogamma?.Imi va crea dependenta si va trebui sa iau mereu de aici incolo?...Multumesc anticipat pentru raspuns.
2 comentarii
0
16-01-2014, ora 22:22
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Ai facut vreodata un HOLTER?adica sa ti se ia tensiunea 24 de ore ca sa se vada cum este in timp?sau tia dat medicul de familie reteta si tu ai inceput sa iei pastila?
Nu este de gluma iati trimitere de la medicul de familie si mergi la un spital : sf.ioan, pantelimon, la clinici private si fa un HOLTER adica ti se da un tensiometru pe care il tii ca borseta de gat si care iti masoara tensiunea si pulsul din 30 in 30 minute 24 de ore si atunci se vede daca ai probleme sau nu.
Gandestete la asta.
0
17-01-2014, ora 17:33
unombun
Nu este medic/terapeut
unombun
Nu am facut nimic altceva...multumesc de raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici