blefarita, mancarimi, respiratie urat mirositoare

29-12-2011
georgianaveronica
Nu este medic/terapeut
georgianaveronica
Am un baietel de 4 ani jumate, acum 1 luna a avut varicela, iar la 1 saptamana jumate dupa ce a aparut aceasta varicela i-au aparut pe gene niste chestii mici maronii, foarte multe si care il mancau foarte tare. Am fost la medic si mi s-a spus ca are blefarita. I-am facut tratament cu ceai de musetel, picaturi cu tobrex si unguent kanamicina dar nici pana acum nu i-a trecut. Acele chestii maro de pe gene sunt mai putine, macarimile nu mai sunt atat de intense dar nu s-a vindecat complet. Pe langa asta a inceput sa-l manace foarte tare pielea capului si corpul. Si-a facut rani in locurile in care se scarpina, noaptea nu poate dormi din cauza scarpinatului. Mai are o problema cu repiratia, miroase foarte urat gurita lui cand se trezeste din somn. Am crezut ca este de la polipi, dar in martie a facut si operatia de polipi iar o perioada respiratia lui nu mai mirosea urat, acum a reaparut si aceasta problema. Acum vreo 2 zile am observat ca i-au aparut pe piept si pe abdomen niste pete vinetii. Va rog mult ajutati-ma cu un raspuns, nu stiu nici macar de unde sa incep, unde sa merg prima data cu el sau ce sa fac. precizez ca acum 2 luni i-am facut un set de analize care au iesit foarte bine. Va mutumesc anticipat!
3 comentarii
0
29-12-2011, ora 13:57
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Mergi cu copilul la un spital de boli infectioase. O sa te indrume de acolo ce sa faci.
Intai sa vada doctorul ce este cu petele acelea, ca acum se fac bolile copilariei si in unele boli ni se dau antibiotice.
Intreaba doctorul daca este nevoie sa ii faci un exudat nazal cu antibiograma, poate a facut o sinuzita de ii miroase respiratia.
Respiratie urat mirositoare mai poate fi si de la ceva intern, o infectie pe undeva, de aceea poate avea si mancarimile.
Mergi intai la infectioase.
Daca esti din bucuresti, poti merge la Institutul Matei Bals sau la Grigore Alexandrescu.
0
29-12-2011, ora 14:20
georgianaveronica
Nu este medic/terapeut
georgianaveronica
Sunt din Targoviste. Multumesc foarte mult. Voi merge la Bucuresti.
0
30-12-2011, ora 00:30
tema
Nu este medic/terapeut
tema
Mai bine dai intai telefon la aceste spitale si te interesezi, explici situatia ca sa stii sigur ce sa faci.
Nu merge asa cu copilul ca este obositor pentru el.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Miroși urât deși ai o igienă corectă? Câteva motive surprinzatoare
  • Un mic dispozitiv care elimină rapid respirația urât mirositoare
  • Combaterea respirației urât mirositoare
  • O combinație de bacterii este responsabilă pentru mirosul foarte urât al respirației
  •