Boala Charcot Marie Tooth

22-03-2010
Felicia Turcuman
Nu este medic/terapeut
Felicia Turcuman
Fetiţa mea, în vârstă de 11 ani, a fost diagnosticată cu această boală urâtă.
V-aş ruga să-mi spuneţi dacă la această oră s-au mai descoperit metode de tratament şi eventual, unde se poate trata.
În prezent, tratamentul ei constă în kinetoterapie, milgamma N şi mai nou, i s-a recomandat şi Alanerv( n-am început încă să-l administrez).
Citeam un articol, mai vechi ce-i drept, în care se spunea că în SUA se traterază această boală cu celule stem.Care este părerea dvs. ?
Mulţumesc pt. răspunsurile pe care cred că mi le veţi da!
1 comentarii
0
29-03-2010, ora 16:48
anca cornea
Nu este medic/terapeut
anca cornea
Singura solutie este tratamentul naturist - cu produse bazice (alcaline) + antioxidanti + substante ajutatoare dar si neaparat, Hrana Vie (adica vegetale crude, sub forma de sucuri).
Stiu ca vi se pare straniu, dar va rog sa cititi despre tratamentele naturiste si detoxifieri - cu substante naturale alcaline, nu cu cele de genul colonix si ceaiuri depurative.
Detoxifierea alcalina este cea mai eficace, rapida si comod de tinut pt. copil, in special.
Nici eu nu stiam aceste lucruri, toate se invata.
Hrana vie (cruda, netrecuta prin foc, nici incalzita peste 40 grade este alcalina).
Exista o carte scrisa de Speranta Anton, care contine jurnalul tratamentului naturist al autoarei.
(eu folosesc mai putin hrana cruda, dar multe alcalii intre mese - simplist vorbind).
Va voi scrie un mesaj - dati pe Modificati profilul dvs.
Multa sanatate fetitei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: