boala cu transmitere sexuala

07-09-2013
liviu123
Nu este medic/terapeut
liviu123
Buna ziua
As avea si eu o intrebare.
Care sunt bolile cu transmitere sexuala care iti pot afecta sistemul nervos?
Adica ce boala poti sa iei si sa iti dea ameteli.
Si cel mai important. saliva apoasa... adica nu mai e saliva aia inchegata sau scuipatul ala dimineata dupa tigari.
Analizele mai importante HIV HERPES VDRL au fost negative cu exceptia hsv1 care oricum am inteles ca nu este vb de un herpes genital.
Chiar sa fie un nou tip de boala descoperit acum?
Majoritatea medicilor la care am fost au spus ba, balanita, ba candida, ba etc, desi din ce am citit pe net simptomele acestor boli nu dau ametei sau saliva aia apoasa.
Pe capul penisului mi-au aparut 3-4 linii (adancituri, crapaturi neuniforme) care inainte de a se rupe un prezevativ la o prostituata acestea nu erau prezente, si cateodata pete rosii si eventual niste bubite mici, iar cel mai deranjant lucru este un miros de peste stricat.
Din pacate la nenumarati medici am fost cu relatarile acestor simptome dar nu au putut niciunul sa imi spuna cu exactitate ce as putea avea.
Exista cineva care a mai avut simtomele astea si care a gasit pe cineva competent care sa ii spuna ce are?
Numai bine!
1 comentarii
0
07-09-2013, ora 22:39
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Trichomonas.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Bolile cu transmitere sexuală la vârstnici - o povară pentru sistemele de sănătate
  •