boala genitala???

17-10-2005
badr hary
Nu este medic/terapeut
badr hary
buna!numele meu este B.Hary si sunt din jud.Mures.Am o prietena de un an si doua luni si mentionez ca de cand suntem impreuna nu am schimbat partenerii.De cateva luni, mai precis luna mai, in urma unui contact sexual repetat de mai multe ori, am contactat o imflamatie in zona penisului, iar dupa ce aceasta imflamatie a trecut, pe pielea penisului(interior)se formeaza o secretie alba, care uneori provoaca usturime si mancarime dupa contact sexual.Ca sa va explic mai exact, aceasta secretie apare cam la 12-16 ore de la spalarea penisului.Secretia arata ca si cum ar fi pielea aceea care se da jos dupa bronzat, culoare alba.Am fost deja la 3 medici si nu i-am dat de capat.Acestia mi-au prescris:Zyntol, trimacinolon S, clotrimazol, toate fara efect.Ce imi propuneti?Vreau neaparat sa scap de aceasta boala, va rog enorm sa imi raspundeti pe site.Va multumesc anticipat.
1 comentarii
0
22-10-2005, ora 00:00
Dr.Anca Zbranca
Nu este medic/terapeut
Dr.Anca Zbranca
Stimate domn, descrieti in mesajul dumneavoastra o "CANDIDOZA GENITALA". Pentru a "scapa"de ea trebuie ca atit dumneavoastra si partenera sa faceti tratament in acelasi timp.

Splati-va cu Betadine sapun lichid si aplicati de doua ori pe zi timp de zece zile TRAVOGEN crema.
Prietena dumneavoastra poate folosi ovule vaginale de Travogen.
Daca dupa 10 zile mai aveti probleme trebuie sa verificati prin analize daca starea sanatatii dumneavoastra este buna rugind medicul sa va faca o GLICEMIE.

Candidoza este de obicei intretinuta la femeie de antibioticele luate pentru alte afectiuni sau de dezechilibre hormonale, iar la barbat de diabet.

cu consideratie, profesor doctor Anca Zbranca
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.