boala genitala

02-04-2007
norbert
Nu este medic/terapeut
norbert
ma confrunt cu o problema de o saptamina, , cind fac treba mica ma ustura in interiorul penisului, ce a ce cred ca poate e de la raceala, dar nu sunt sigur, , , ????????????????
9 comentarii
0
03-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Poti avea fie o infectie urinara, fie o uretrita acuta.
Usturimea este insotita si de o secretie?
Ai avut contact sexual neprotejat in ultima saptamana?
0
03-04-2007, ora 00:00
norbert
Nu este medic/terapeut
norbert
ultimul contact sexual la m avut acuma 3 sapt., , , , , iar despre secretie da, imi curge o secretie albicioasa, !
0
04-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Inseamna ca ai o uretrita acuta! Mergi cat mai repede la un medic dermatolog pentru a face o recoltare din secretie si a-ti recomanda tratamentul adecvat!
0
04-04-2007, ora 00:00
norbert
Nu este medic/terapeut
norbert
momentan mi a mai revenit adica nu prea mai am secretie dar inca ma mai ustura cind merg la baie, beau ceaiuri de musetel si ceai verde, , sper sami treaca..pt ca ca nu prea am timp deloc ca sa merg la doctor din cauza programului de lucru incarcat!
0
05-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Dupa ce se va croniciza boala si vor aparea complicatiile (orhita, orhiepididimita, stricturi uretrale, prostatita, sterilitate) tot ceai verde sa bei si sigur vei fi fericit!
0
05-04-2007, ora 00:00
norbert
Nu este medic/terapeut
norbert
vreu sa stiu, daca ati putea sa mi recomandati ceva medicament, chiar daca nu mi sa facut inca testul de secretie?????
0
06-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
IN NICIUN CAZ !!!! Cea mai mare GRESEALA in asemenea situatii este tratamentul "dupa ureche", care favorizeaza selectarea unor tulpini de germeni rezistente la antibiotice si cronicizarea bolii!
0
07-04-2007, ora 00:00
norbert
Nu este medic/terapeut
norbert
ok!!!! am inteles!1.acuma din moment ce nu mai am secretie ce fel de teste va trebui sa dau?????
0
07-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
De rezistenta. la boala !!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Arsuri în gât - cauze, tratament și sfaturi utile
  •