Boala Peyronie la 16 ani?

06-09-2013
JonAnd
Nu este medic/terapeut
JonAnd
E posibil sa am Boala Peyronie la 16 ani? Am 16 ani, penisul masoara 19 cm lungime dar in erectie este destul de curbat ca in poza asta http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6e/Peyronie%27s_disease.jpg/779px-Peyronie%27s_disease.jpg am gasit poza pe net. Al meu nu e curbat chiar ca in aceasta poza gasita dar ideea asta e. Daca incerc cu mana pot sa il indrept aproape 100% si nu prea simt durere.

Sunt inca virgin si am observat ca are forma ciudata in timp ce ma auto satisfaceam.

Ar trebui sa imi fac probleme? Oare cand voi avea primul contact se va excita mai mult si va fi mai drept?
7 comentarii
0
06-09-2013, ora 16:54
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,


Va recomandam sa mergeti pentru consult la un medic dermato-venerolog deoarece acesta este cel mai in masura sa va dea un diagnostic in situatia dumneavoastra.

O zi frumoasa!
0
06-09-2013, ora 22:04
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
nu va suparati doamna colega insa aceasta boala nu este nici de piele si nici venerica, nu inteleg de ce il trimiteti la dermato-venerolog?
aceasta boala apartine urologiei, este cauzata de inflamatia cronica a tunicii albuginea care produce cicatrizarea acestuia, insa la aceasta varsta este destul de rara
0
06-09-2013, ora 23:24
JonAnd
Nu este medic/terapeut
JonAnd
Atunci daca e rara la varsta asta, de ce e curbat in jos?
0
07-09-2013, ora 00:08
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
un raspuns corect ar putea da un urolog dupa un examen fizic si echografic
0
21-10-2013, ora 14:34
antidrogul
Nu este medic/terapeut
antidrogul
eu am fost diagnosticat si tratat diagnosticat de urolog cu tratament injectabil. Peyronie se curbeaza in sus, alte curbari ar putea fi fractura.
0
21-10-2013, ora 14:35
antidrogul
Nu este medic/terapeut
antidrogul
..sau Peyronie doar pe unul dintre corpii cavernosi
0
20-01-2014, ora 20:31
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
Poate fii curbat si pe stanga, dreapta, sus, jos.si nu afecteaza cu nimic barbatul in contactul sexual...putini barbati o au dreapta ca o scandura...important este ca atunci cand ai un contact sexual sa o faci in pozitiile care te avatajeaza si care nu te incomodeaza...in rest e ok!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •