boala venerica sau dermatologica?

06-04-2009
giuliab
Nu este medic/terapeut
giuliab
sunt putin speriata si din pacate datorita faptului ca nu cunosc pe nimeni de specialitate unde ma aflu acum, nu pot cere informatii decat prin intermediul internetului. Sper ca cineva imi va da un sfat valabil. Cu 5 ani in urma am avut o vaginita cu complicatii dermatologice. Am fost la medic si mi-a dat tratament cu ovule precum si o crema pentru infectia pielii ( tin sa precizez ca era in timpul mestruatie, iar medicul care m-a consultat mi-a spus ca ar putea fi o infectie de la tampon). Acum am o problema asemanatoare cu diferenta ca nu mai fac vaginita, ci inainte de ciclu imi apar doua rani sangerande deoparte si de alta a labiilor care devin dureroase pe toata perioada ciclului si care ca in cazul de acum se extind intr-o iritatie a pielii de diametru 5-8 cm, dureroasa dupa care pielea incepe sa se exfolieze si lasa locul unei mancarimi. Am incercat sa ma tratez cu diverse creme (Baneocin, Lomexin, Pevaryl), dar nu vrea sa dispara. Doar s-a atenuat din roseata si mancarime, dar se extinde in alte parti. Va rog frumos imi puteti spune ce-ar putea fi.si ce tratament as putea aborda. Va multumesc pentru timpul acordat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.