Boli genitale

30-06-2014
madalina mg
Nu este medic/terapeut
madalina mg
buna ziua! Acum cateva luni am observat dureri dupa actul sexual...cu timpul, am realizat de unde provenea durerea. Am atasat si o imagine http://uploadimage.ro/viewer.php?file=3200_dsc04008_4lcb.jpg
punctul acela este sursa.am incercat cu clotrimazol, nidoflor si canesten, insa nimic. am fost si la medicul ginecolog care la prima vedere a zis ca nu e nimic neinregula, motiv pentru care am refuzat sa mai merg. ce este, cu ce se trateaza?
Am 18 ani si nu am schimbat partenerul deloc. el nu prezinta nici un simptom...
2 comentarii
0
05-07-2014, ora 10:49
Dr. Laurentiu Craciunas
Obstetrica-ginecologie, Manchester, UK
Dr. Laurentiu Craciunas
Buna madalina mg, poti sa descrii in cuvinte cum arata (dimensiune, forma, consistenta, culoare etc)? Nu vad exact la ce te referi in poza.
0
09-07-2014, ora 22:25
madalina mg
Nu este medic/terapeut
madalina mg
Desigur.Din cate am observat, zona se inflameaza dupa actul sexual si are aspectul unui cos(doar partea aceea ma doare ). nu am precizat ca inainte se afla in alta parte si cu timpul a ajuns acolo.consistenta nu o are diferita fata de zona respectiva, iar culoarea am observat ca este mai spre alb (lucru observat si in poza respectiva).Dimensiunea as putea spune ca e putin mai mica fata de cea a unui bob de piper. Aveti idee cam ce ar putea fi ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Bolile cu transmitere sexuală la vârstnici - o povară pentru sistemele de sănătate
  •