Branca ursului poate deregla menstruatia?

13-04-2014
cameron
Nu este medic/terapeut
cameron
Buna ziua, am si eu o nelamurire, de fapt am mai multe, dar ma rezum la una...incerc de 4 ani sa raman insarcinata, stiu ca nu sunt singura care trece prin aceasta suferinta..!acum cateva luni am luat tratament :clomid pt.3 luni, fara efect la mine...am inteles ca in unele cazuri a dat rezultate.Asa cavam zis sa incerc si eu branca ursului si naprasnic, zis si facut!numai ca eu am inceput sa le iau acum vreo 12 zile...si mi-a intarziat menstruatia 5 zile, stiu, nu sunt insarcinata, nu sunt asa norocoasa, am facut deja un test de sarcina:((dar vreau sa intreb acest tratament care este naturist, poate da aceste dereglari de menstruatie?multumesc,
2 comentarii
0
13-04-2014, ora 17:04
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Raspunsul este nu.
0
10-06-2014, ora 02:15
Dr. Laurentiu Craciunas
Obstetrica-ginecologie, Manchester, UK
Dr. Laurentiu Craciunas
Buna cameron,

Neffind un medicament clasic nu a trecut prin studii riguroase pentru a-i vedea efectele adverse. Chiar daca exista unele marturii in care "ar functiona", nu exista dovezi clare care sa-i sustina utilizarea. Ce investigatii ai facut pentru infertilitate? Clomid are indicatii clare, nu este eficient in toate cazurile de infertilitate.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Pregătirea pentru sarcină
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK