BRD minor

12-03-2017
viooras
Nu este medic/terapeut
viooras
Buna ziua,
In urma unui control, la EKG doctorul a observat ca am un BRD minor. Mi-a facut si echografie si mi-a spus sa nu imi fac probleme (fiind minor) si ca cel mai probabil este congenital. De asemenea, mi-a spus ca nu e nevoie de alte analize etc.
Intrebarea mea este daca chiar nu e nevoie de alte analize sau tratament, pentru ca acum ca stiu ca il am, nu pot sa stau prea linistita si sa nu ma gandesc la acest lucru. As vrea sa stiu si daca ar fi nevoie sa evit efortul fizic, ex: alergat. Mentionez ca am 25 de ani.
Multumesc
2 comentarii
0
21-06-2018, ora 14:36
me377
Nu este medic/terapeut
me377
Salut, aceeasi problema si la.mine, descoperita luni, aceleasi sfaturi. Incerc sa evit sa ma gandesc, pt ca oricum nu ai ce sa ii faci. Probabil, cand prindem batranetile, va fi un factor in plus in posibilele probpeme cardio. Pana atunci eu zic sa nu ne stresam daca ni s.a zis ca nu sunt probleme.
Repet, oricum asa ceva nu e tratabil,
0
06-07-2018, ora 15:09
Lara24
Nu este medic/terapeut
Lara24
Aceiași problemă. Dr a spus că nu este tratabil si sa
Evit efortul si fumatul
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici