bromazepam sau anxiar?Care e mai bun?S inca o intrebare

09-08-2017
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
Care e mai bun anxiolitic bromazepam sau anxiar?Si daca iau o pastila, doua la 2-3 zile(dupa ce termin perioada de 1 saptamana continuu recomandata de medic) imi va da dependenta?Cum sa nu imi dea dependenta benzodiazepinele dar totusi sa le mai iau fiindca unele ma linistesc.
Multumesc
3 comentarii
0
09-08-2017, ora 18:25
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Cel cu care te simti tu mai bine.
Ia doar la nevoie, dupa cum ti-a spus doctorul. Ai incredere in medicul tau si nu mai exagera atat.
0
17-08-2017, ora 17:58
Vernus
Nu este medic/terapeut
Vernus
Care e doza eficienta de bromazepam ?1, 5 mg sau 3 mg?Eu am luat pana acum 1, 5 dar se intampla ceva daca iau 3 mg daca am anxietate mai mare?
0
17-08-2017, ora 19:10
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ia cat iti da doctorul. Nu putem sa ne facem noi dozele mai ales la benzodiazepine.
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomanda un Psihoterapeut sau cauta unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care va prezinta peste 2500 de terapeuti din Romania. Avantajul acestui site este ca pune mare pret pe recomandarile pacientilor. Gasiti prezentari detaliate ale serviciilor psihologice, cititi recomandari, va puteti programa online. In plus, exista o sectiune cu o multime de articole interesante si teste psihologice.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK