Bronsita acuta, se aude un harait

26-01-2011
claudia83fg
Nu este medic/terapeut
claudia83fg
Buna, sunt Claudia si vreau sa va zic ca baetelul meu de 7luni a facut acum 2luni o bronsita acuta, am stat in spital cu el sa refacut repede, dupa 2saptamani din nou, bronsita acuta dar de data asta am facut tratament acasa aerosol, etc. dar din 14 decembrie se aude in piept cand se ajita o haraiala, am facut si ecografie pulmonara a esit bine, dr ne zice ca e bronsita ? de atata timp ?, am pus la piept si seu de oaie, sare calda, de giaba, va rog datimi un sfat ce sa mai fac si unde sa mai merg, pupic
2 comentarii
0
27-01-2011, ora 21:47
claudia83fg
Nu este medic/terapeut
claudia83fg
vreau sa va zic canu se mai aude de 3 zile, domne sa nu se mai auda niciodata, i-am pus sare calda, am fost la salina artificiala, 10 zile cate o ora pe zi, si aerosol cu ACC si ser, dupa tapotat, uffffffffff, sanatate celor care citesc,
0
03-03-2011, ora 15:00
ali_anghel
Nu este medic/terapeut
ali_anghel
Buna ziua! Fiul meu a fost diagnosticat: bronhopneumonie cu componenta astmatiforma. Momentan este internat in spital. Tratamentul presupune si antibiotic. Am si eu o intrebare: va ramane cu ceva "sechele" dupa aceasta boala si acest tratament? Va multumesc!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: