bube pe corp

10-04-2012
pufoasa24
Nu este medic/terapeut
pufoasa24
Buna ziua,
Am o intrebare se poate sa iti apara bube pe corp de la astenia de primavara?
Am fost la dermatolog si mi s-a spus ca din cauza asteniei de primavara am facut aceste bube pe piele. Eu una nu am mai avut astfel de bube, se fac prima data niste puncte rosi dupa care tot cresc, si se fac ca o pata mare rosie.
Am 24 de ani, se poate asa dintr-o data sa imi apara aceste bube tinand cont k nu sunt alergica la nimic?
D-na doct. diagnostic nu mi-a pus, mi-a zis doar sa nu ma speri este de la astenia de primavara, si ca dureaza 3-8 saptamani, si ca nu are ce tratament sa imi dea pentru ca tot in 3-8 saptamani imi dispar aceste bube, si a zis sa evit sa fac baie f des si sa nu mananc ciocolata si produse din cacao(iar eu nu sunt alergica la acestea) si sa nu consum alcool, sa nu fumez, atat mi-a zis. Iar eu sunt mirata de acest lucru, am 24 de ani si pana acum nu am mai patit asa ceva si de ce tocmai acum.
Bubele sunt pe burta in general, dar vad ca apare si pe spate, incepe sa se extinda si pe picioare.
Ele cand apar sunt doar niste puncte rosi, iar in timp ele tot cresc, se fac rosi si au asa un aspect de umflat.
Prima buba mi-a iesit acum 2-3 saptamani, cand am vazut-o ma gandeam ca parca m-am ars cu fierul de calcat, asa arata, doar ca era si putin umflata, si este f mare, are in jur de 3 cm, dupa care i-am aratat-o lu cineva si mi-a zis k poate m-a muscat un paianjen, si eu in momentul acela am crezut ca poate o fi asa.
Saptamana trecuta a inceput tot sa apara si m-am speriat si m-am dus la doctor vineri si am primit raspunsul care vi l-am zis, ca nu am nimic sa nu ma speri, dar eu sunt speriata pentru ca arata urat si ma speri sa nu ramana pete.
De mancat nu ma mananca.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.