Bube pe piele!

30-03-2017
Pepino90
Nu este medic/terapeut
Pepino90
Buna seara! Apelez la ajutorul/sfatul dvs in legatura cu o problema pe care o intampin de cateva luni de zile. Totul a inceput cu niste mancarimi foarte severe in general in jona intima, dupa care mi-au aparut niste basicute (umflaturi ca si basicutele) insa nu se spargeau sau ceva sa gurga din ele. Am fost la medicul de familie mi-a dat cifran, doxicilina si etc (crezand ca am ceva cu transmitere) am mers la un laborator privat mi-am facut analizele cu transmitere sexuala (am cerut sa mi se faca tot ceea ce inseamna boala cu transmitere) toatae au iesit negative. Am mers din nou la medicul de familie am cerut bilet de trimitere la dermatologie 9dansul mi-a dat la urologie) ok am mers la urologie, binenteles mau trimis la dermato. Am fost la dermato, mi-au dat o reteta cu: fucicort, acid boric niste pastilute contra mancarimi si advantan milk
Binenteles ca nu au dat rezultate ba mai mult de atat intre timp mi-au mai aparut inca vreo 3 bubite"...
Tin sa precizez ca am fost si la alt medic la o clinica privata si mi-a prescris : Azitromicina tablete", fucicort si vitella ictamo. Nici cu acest tratament nu sau vazut rezultatele. Am fost din nou la medicul din spitalul municipal sectia dermato, i-am aratat ca nu functioneaza acea medicatie si mi-a prescris un preparat din: Eritromicina subs, metronidazol, hidrocortizon acetat, talc subs, oxid de zing, lanolina, vitamina a, e,
Cu acest preparat au inceput sa dea cat de cat inapoi acele bube (ca numai bubite nu sunt)
Tin sa precizez ca din ele nu curge nici un fel de lichid, nu dau senzatie de puruit decat foarte rar si nici nu se sparg sau etc..
O sa pun si o poza cu una dintre bube pentru a va face o idee...
Multumesc Anticipat!
https://image.ibb.co/cL31BF/17619466_10212215621165083_2126573440_n.jpg
https://preview.ibb.co/iouKyv/17671352_10212215612724872_899894989_n.jpg
1 comentarii
0
22-11-2022, ora 22:39
User23
Nu este medic/terapeut
User23
Salut, nu sunt medic dar am aceeași problemă ca și tine, dacă vezi acest mesaj spune-mi te rog dacă ai reușit să rezolvi problema respectivă și prin ce metodă!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.