Bube pe sani, decolteu, maini.

26-05-2011
monalysa_0907
Nu este medic/terapeut
monalysa_0907
Buna seara!Va rog s ma ajutati!Mi-a aparut pe san o blanda rosie, pe margini cu o coaja alba iar in interiorul ei piele este subtire.Dupa 2 zile au inceput sa apara mai multe, acum am pe san, decolteu si maini.Aceste blande le are si sotul meu, mai intai i-au aparut pe maini, burta si zona inghinala.A mers la un cabinet dermatologic si l-a vazut numai pe el, verdictul a fost "ca a mancat cv stricat", tratamentul a fost tetraciclina si un sirop si o crema(asemanatoare cu varul)preparata in farmacia dr.Eu alaptez si nu am putut sa i-au acel tratament.Va rog din suflet sa imi da-ti un sfat, macar sa stiu ce am, de la ce au aparut.Va multumesc!
3 comentarii
0
26-05-2011, ora 22:48
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna seara,

sper ca la ora la care scriu,
sa fii primit DEJA si alt...rezultat.

Parere:
ar trebui TOTUSI
sa te vada si pe tine un medic,
..gandeste-te ca alaptezi, ca POATE nu e ceea ce are si sotul tau si...
ca s-ar PUTEA sa fie ceva trasmisibil.
CRED ca, NU asta-ti doresti pt.bebe tau. !!!

Sa-ti traiasca si

O seara linistita sa ai.

Scrie si ce simptome ai: te doare, de deranjeaza, te mananca?
0
27-05-2011, ora 18:09
monalysa_0907
Nu este medic/terapeut
monalysa_0907
Buna!Multumesc!Am mancarimi, mai ales dupa ce am contact cu apa(eu banuiesc ca este de la apa, pt ca este o apa ruginie iar pe fetita o spal ca alta apa).Nu cred ca este transmisibil pentru ca imi vizitez zilnic parintii, sora si ei nu au nimic.Am sa merg la medic si eu dar sunt programatape14iunie.Nu vreau sa merg la acelasi medic la care a fost sotul meu.Am intrat si eu cu el la control si i-am spus ce am dar a sp ca nu mai este nevoie sa ma vada si pe mine, doar sa ma dau cu solutia preparata de el.Am preferat sa va cer parerea pt ca nu am timp sa umblu pe la medici.Astept si alte pareri daca doriti sa ma ajutati!Va multumesc!
0
06-02-2019, ora 09:34
mada232
Nu este medic/terapeut
mada232
BUNA DIMINEATA, am niste bubite micute in special pe sani, pe abdomen, gat, decolteu pe brat si antebrat cu o mancarime usoara si in special dimineata sunt micute si aproape nesesizabile decat atunci cand fac dus se inrosesc daca le ating au prurit, am fost la medic am luat unguent cu 10%sulf si xyzal dar au disparut pe moment dupa ce nu am mai folosit unguentul au aparut iar. Poate cineva sa imi zica ce este?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.