bube rosii pe corp

06-08-2009
cr_dana
Nu este medic/terapeut
cr_dana
buna-ZIUA AS AVEA SI EU O INTREBARE, imi apar pe corp in unele zone, coapse, fese, spate si picioare niste bube rosii seamana cu muscaturile de tintar si au un punct in mijloc mai accentuat ca o intepatura daca le ating incep sa ma manince si se maresc si se umfla, s-ar putea sa fiu alergica la muscaturi de paianjen sau popular sa fie "blinde de ploaie"imi apar in special la sfirsitul veri mai bune zis toamna.Va multumesc.
1 comentarii
0
06-08-2009, ora 19:18
Mr. Nick
Nu este medic/terapeut
Mr. Nick
Consultati un medic dermatolog/alergolog pt teste specifice alergogene si urmati doar la sfatul medicului un tratament pentru desensibilizare!
Puteti sa consumati ceai de 3 frati patati si codita soricelului, ambele antialergice naturale (maxim 2 cani pe zi).

Toate cele bune si multa sanatate;)

-
NIHIL SINE DEO - NIMIC FARA DUMNEZEU!

DOAMNE AJUTA!
"Pentru credinciosi nicio dovada nu este necesara"
"Pentru necrediciosi nicio dovada nu este posibila"
Stuart Chase
_
Adaugă un comentariu / răspuns

Aplicația Activ (by ROmedic)
Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK