bube sub pielea penisului

22-02-2009
roska
Nu este medic/terapeut
roska
Buna ziua,

Am 27 de ani si de ceva timp mi'au aparut sub piele care acopera penisul niste bube pe care nu le'am bagat in seama si care cu timpul sau inmultit formind un "lant muntos" (ca sa spun asa )care tot infloresc si de atunci au si un miros insuportabil care chiar daca spal tot degeaba.Acele bubite se inmultesc si infloresc la un loc..ca niste basicute care cresc una peste alta..si au inceput sa creasca de jur imprejur.Nu sunt dureroase doar cateodat cand am o relatie de sex.
Va rog daca puteti sa-mi dati o mica explicatie ce sunt..si daca stie cineva despre ce zic.
6 comentarii
0
22-02-2009, ora 17:58
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Cred ca ai o condilomatoza.Trebuie neaparat sa mergi la dermatologie si pana la control abtine-te de la relatii sexuale sau utilizeaza prezervativ.Nu amana.Numai bine!
0
22-02-2009, ora 18:02
roska
Nu este medic/terapeut
roska
Credeti ca se poate vindeca cu alifi sau pastile sau necesita interventia chirurgicala?
0
22-02-2009, ora 19:46
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Daca e ceea ce spun eu e mai bine sa-i electrocauterizezi.Exista solutii cu care ai putea arde acesti negi genitali, dar trebuie sa fii foarte atent cum aplici, e dureros si se poate sa nu reusesti sa-i elimini pe toti.Vorbeste cu dermatologul, ia-ti o saptamana liber si mergi cu curaj sa te tratezi.
0
23-02-2009, ora 12:36
remus_cos
Nu este medic/terapeut
remus_cos
buna ziua..am 24 de ani si de cativa ani buni am sub pielea penisului niste bubite cum ar fi cosurile..si daca le strangi, chiar iasa ceva galben ca din cosuri..am fost la 2 medici dermatologi si au zis ca nu-i nici o problema si ca nu pot scapa de ele..va rog daca stiti cumva ce am, spuneti-mi daca chiar nu pot scapa de ele..nu ma dor, nu ma deranjeaza, dar ii foarte neplacut la sex sa-ti vada partenera penisul asa..va multumesc
0
31-03-2012, ora 14:03
vadimz
Nu este medic/terapeut
vadimz
buna ziua am 27 de ani miau aparut sub pielia penisului doua bube sunt cu dureri ma puteti ajuta cu un sfat mie frica sa merg la medic
0
31-03-2012, ora 15:12
Memo07
Nu este medic/terapeut
Memo07
Buna ziua!!!!Am si eu o mare problema si sunt cam speriat de ea.Acum vreo saptamana mi-a iesit pe pielea de pe penis un fel de 'cos'.Era alb la inceput, dar de vreo 2 zile a inceput sa fie rosu si din cate observ se mareste..ce poate fi?+ma ustura la atingere...Va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns si cum poate fi tratat.Tin sa mentionez ca am o situatie mai precara cu banutzii din acest motiv nu am ajuns inca la medic
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •