Bubita alba pe amigdala

27-07-2017
meredithh
Nu este medic/terapeut
meredithh
Buna ziua.sunt însărcinată în săpt 7 și de aprox 3 sapt am gâtul roșu.ma doare in partea dreapta cand înghit iar in oglinda am văzut un punct alb pe amigdala dreapta, zona faringiana e roșie și sensibilă la cald si mâncare. Limba e alba si încărcată mai ales in partea din spate spre gât.
La exudat nu a iesit nimic pozitiv.nu ma doare ca in răceala doar cand înghit si mănânc ma impiedica pt ca ma jenează acolo unde e bubita alba ca un bob de piper
Imi poate spune un doctor ce poate fi? Si ce cum se trateaza.
Multumesc
3 comentarii
0
27-07-2017, ora 18:31
Bir
Nu este medic/terapeut
Bir
Buna ziua, am facut acum 3 sap o intrerupere de sarcina, de 2 sap am ameteli, dureri de cap, abdominale, stari de voma si pe langa imi mai curge si un lichid alb, tin sa mentionez ca nu am avut de atunci adica de pe 4 iule de cand s a efectuat chirotajul pana in prezent nu am avut relati sexuale !
0
27-07-2017, ora 20:55
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
[entry Meredithh

Sarcina etse un stres hormonal.. care acutizeaza toate bolile cronice
posibil ai facut aciiditate si reflux, sau de la voma..acidul gastric Irita si inflameaza faringele
Foloseste antacide
renunta la toate acidulatele, citricele, mancarea acra cu otet, lamai
foloseste dezinflan gat sprey pentru gat
0
27-07-2017, ora 21:07
meredithh
Nu este medic/terapeut
meredithh
Mi am făcut in aceasta după amiază analiza tiroida cu ecografie si medicul mi a spus că am adenopatii bilateral cu caracter inflamatoriu.e posibil sa aiba legatura cu gâtul? Si daca e ceva inflamat de ce vsh iesit bun? Hemoleucograma in limite nirmake.nu mai inteleg...
Va multumesc pt rasp dl doctor.sunteti un om deosebit.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.