Bubite albe pe penis!! Urgent!

04-11-2011
pacientu86
Nu este medic/terapeut
pacientu86
Nu am dat importanta pana acum acestui lucru deoarece am aceste bubite de foarte mult timp, cred ca inainte de a-mi incepe viata sexuala.
In primul rand as vrea sa-mi cer scuze daca am postat un pic aiurea topicul meu...dar aici mi s-a parut cel mai potrivit loc.
Cum spuneam am aceste bubite grupate pe pielea penisului de foarte mult timp..si din ce vad par a se extinde acum in ultima vreme si de aceea sunt un pic panicat. Din ce m-am documentat pe net si din ce am reusit sa aflu (nu foarte multe) pare a fi o chestie legata de colesterol.
Am atasat si un link cu o poza si as dori sa aflu cam despre ce e vorba, un simplu indiciu.oricare ar fi el deoarece foarte multe nu am reusit sa aflu.
Precizez ca ma voi adresa unui medic dermatolog dar acest lucru o sa mai dureze un pic din cauza banilor.

http://uploadimage.ro/images/21306639089201099548.jpg

http://uploadimage.ro/images/18992343202864008128.jpg
5 comentarii
0
04-11-2011, ora 16:03
pacientu86
Nu este medic/terapeut
pacientu86
Imi raspunde si mie cineva? Va rog frumos! :)

V-as fi foarte recunoscator pentru amabilitatea de a-mi raspunde!
0
04-11-2011, ora 22:41
amelia cristina
Nu este medic/terapeut
amelia cristina
de ce nu mergi la medic si asa afli exact care sunt cauzele aparitiei bubitelor si un tratament care te poate scapa de ele. e cel mai sigur zic eu!
0
04-11-2011, ora 22:48
pacientu86
Nu este medic/terapeut
pacientu86
Tocmai ce am specificat mai sus ca am sa merg la medic...dar momentan nu e posibil ca sa zic asa.si doream sa stiu macar asa preliminar cam despre ce ar fi vorba.

Multumesc oricum pt sfat! Sper totusi sa aflu macar un raspuns cat de cat concret si de aici !
0
07-11-2011, ora 07:49
Dr. Adelina Batog
Dermatovenerologie, Iasi
Dr. Adelina Batog
Buna ziua,
Nu am reusit sa vizualizez fotografiile dar parerea mea este sa stati linistit pana reusiti sa ajungeti la medic.
Leziunile pe care le aveti pot fi papule perlate iar ele nu pun probleme decat din punct de vedere estetic.
Numai bine,
0
16-11-2011, ora 13:22
mahalaca
Nu este medic/terapeut
mahalaca
Buna ziua, ma poate ajuta un doctor ? mi´au aparut pe mariginea capului penusului niste puncte mici albe, ca niste cosuri mici ! ce boala este ? si cum pot trata ? Va multumesc !!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •