Bubite alte pe penis (Fordyce's Spot) - exista tratament?

09-03-2012
onisim
Nu este medic/terapeut
onisim
Buna ziua,

Am gasit pe pagina wiki urmatoarea problema, pe care o am si eu (si se pare ca inca multi alti barbati): http://en.wikipedia.org/wiki/Fordyce%27s_spot. Pe wiki este mentionat ca se pot elimina prin laser, stie cineva unde exista in Romania astfel de cabinete/clinici?
Multumesc!
5 comentarii
0
09-03-2012, ora 20:20
xNutzu
Nu este medic/terapeut
xNutzu
Se trateaza prin laser, insa raman urme si cicatrici urate. Eu zic mai bine sa le lasi acolo, si eu am, si cam inca 60% din populatia Planetei.
0
09-03-2012, ora 20:53
onisim
Nu este medic/terapeut
onisim
Da, asa este, se trateaza prin laser, de aceea si intrebarea mea este, unde anume in Romania se poate?
Sunt de parere ca nu are rost sa le las acolo, daca exista tratament pentru ele.
0
10-03-2012, ora 21:53
xNutzu
Nu este medic/terapeut
xNutzu
http://www.fordycespots.com/fordyce-spots-treatment?gclid=CNqEmciN3a4CFYdX3wodWnYPXw

Asta e cel mai bun remediu de care am auzit. Nu da rani, si e natural din cate am inteles. Ai grija sa urmezi instructiunile. Cred ca se si comanda online de pe site-ul acela.
0
11-03-2012, ora 13:46
onisim
Nu este medic/terapeut
onisim
Ok, merci.
L-ai incercat si tu?
0
16-03-2012, ora 21:44
onisim
Nu este medic/terapeut
onisim
Am gasit o clinita, insa pretul mi se pare exagerat, 200 lei/cm2, pentru o inlaturare totala a bubitelor se ajunge la mii de euro, plus ca exista riscul sa ramana cicatrici. E ciudat ca un astfel de tratament costa atat de mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •