bubite in urma epilarii in zona pubiana

27-05-2010
natalia91
Nu este medic/terapeut
natalia91
acum ca e cald si se poarta haine mai transparente, desigur ma rad in zona pubiana..insa deodata a doua zi dupa ce ma rad apar nishte bubite mici in locurile unde creste firul de par.am incercat la fel sa ma epilez si apare aceeasi problema.nu shtiu ce pot sa fac ca sa nu mai apara bubitele, ba chiar am incercat sa smulg firul de par in jurul caruia apare roseata aceea(seamana a fi un cos).am incercat sa folosesc un unguent numit Fluocinalon N pe care mi la prescris medicul ginecolog, dar nu vad schimbari.ce pot sa fac sa nu mai apara?nu vreau sa merg la saloane pt epilari speciale pentru ca este in primul rind costisitor, in al doilea rind dureros..insa nush cum sa scap de problema mea legata de bubite daca mai ales o sa continui sa ma epilez... e foarte jenant, mai ales cind fac dragoste cu prietenul meu.ce pot face?va rog mult nishte sfaturi..
6 comentarii
0
28-05-2010, ora 11:36
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
daca il smulgi faci mai rau ca te iriti..schimba aparatul de ras si daca ai sa te epilezi zi de zi normal ca te iriti...dupa ce te epilezi nu da cu creme ca iar te iriti..(..pe picioare te poti da)...
0
28-05-2010, ora 12:38
natalia91
Nu este medic/terapeut
natalia91
Poi nu ma dau niciodata cu nici o crema, pentru zona erogena folosesc numai sapun intim..aparatul de ras este intotdeauna nou si ma rad odata in saptamina..si tot apare aceasta problema la mine..as dori poate ceva sfaturi in ceea ce tin bubitele..cum sa fac sa dispara?
0
14-07-2010, ora 14:37
mitza81
Nu este medic/terapeut
mitza81
o sa ti se para ciudat, dar incearca cu after-shave balsam dupa ras, o sa usture putin dar poate da rezultate.la mine da, si nici nu mai apare mancarimea cand incepe sa creasca.bafta.
0
16-07-2010, ora 00:14
natalia91
Nu este medic/terapeut
natalia91
mitza81, unde pot gasi acest balsam after-shave?si cam cit costa?
0
19-07-2010, ora 15:42
mitza81
Nu este medic/terapeut
mitza81
in orice magazin la raionul cosmetice pt barbati.cred ca nivea e cel mai bun.
0
19-07-2010, ora 15:52
mitza81
Nu este medic/terapeut
mitza81
nu cred sa coste mai mult de 14-15 lei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Indepartarea pilozitatii faciale inestetice
  • Electroepilarea
  •