bubite la baza capului penisului

291 comentarii 1 2 ..... 8910 Înainte ›
0
07-09-2010, ora 11:28
ghirlan
Nu este medic/terapeut
ghirlan
buna ziua am 13 ani si niste bubite albe pe partea inferioara a penisului dar ceva uimitor nu ma mananca sau ma doare doar au un aspect urat
0
16-09-2010, ora 16:13
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru ionut22:
Cum ati dori sa fiti ajutat??
0
16-09-2010, ora 16:14
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru ghirlan:
Dupa cum s-a mai spus pe acest topic, acele bubite sunt normale.
Cu ati vrea sa vi le infrumusetam noi?
0
24-09-2010, ora 11:15
iontz22
Nu este medic/terapeut
iontz22
mia aparut la capul penisului niste bubite si as vrea sa ma sfatuiti ce sunt, cum ati citit in mesajul anterior nu asm mancarimi, nici dureri in timpul actului sexual numai ca numi place cum arata.mati putea sfatui din ce cauza mia aparut.va rog.va muultumesc
0
03-10-2010, ora 15:52
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Va sfatuiesc sa cititi ce s-a spus pana acum despre aceste bubite si veti afla ce va intereseaza!
0
11-10-2010, ora 15:57
saddict16
Nu este medic/terapeut
saddict16
Buna ziua. Am si eu o problema. Mi se usuca pielea, la baza penisului, doar in partea dreapta cam de doua luni, si ma mananca. Pielea are aspect ca si matreata. Ma puteti ajuta? Contact sexual nu am mai avut de 7 luni. Multumesc anticipat
0
17-10-2010, ora 19:11
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Aplicati Advantan unguent, de 2 ori pe zi, 3-4 zile.
0
22-10-2010, ora 23:24
VladAlin
Nu este medic/terapeut
VladAlin
Buna, am si eu o mica problema am 17 ani, nu am avut inca contact sexual cu vreo persoana inca,
am niste bubitze mici de la baza penisului chiar si pe testicole pana la baza capului
nu imi creaza nici un discomfort doar ca se simt la pipait si acum jumatate de an
una dintre ele s-a unflat si a fost dureroasa timp de 2 zile dupa care s-a spart si a secretat un lichid alb
si putin sange iar a doua zi nu mai aveam nimic nici macar o urma
am si acum la fel de multe bubitze si as vrea sa stiu daca este ceva de care trebuie sa ma ingrijorez ?
0
02-11-2010, ora 20:54
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu trebuie sa te ingrijorezi!
0
18-11-2010, ora 03:34
gibilan_d
Nu este medic/terapeut
gibilan_d
De aproximativ 4-5 zile mi-au aparut 2 bubite mici.ca niste cosuri sparte pe pielea care acopera capul(deasupra).Nu supureaza, nu miros...nu ma jeneaza decat atunci cand am relactii sexuale, mai exact ma ustura.Nu am avut niciodata vreo alta problema.Tin sa mentionez ca am avut relatii sexuale neprotejate.Va rog frumos sa imi spuneti cam ce ar putea fi.
0
21-11-2010, ora 11:33
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Ar putea fi un herpes genital.
0
21-11-2010, ora 12:37
ockq
Nu este medic/terapeut
ockq
buna ziua! mi-au aparut niste pete mici pe capul penisului faza e ca dupa actul sexual (protejat) m-am sters q hartie igienica pe penis ar putea sa fie iritatii sau ce alceva? multumesc anticipat
0
27-11-2010, ora 17:48
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Aplicati Locoid crema de 2 ori pe zi, 2-3 zile.
0
04-12-2010, ora 23:51
VladAlin
Nu este medic/terapeut
VladAlin
Domnule doctor vorg scuzatima ca va intreb din nou doar ca am senzatia ca sunt mai multe decat deobicei
chiar daca nu trebuie sa ma ingrijorez sunt curios ce ar putea sa fie si cum as putea sa scap de ele
puteti as imi dati un sfat sau ceva de genu
va rog !
si multumesc pentru timpul acorda
0
08-12-2010, ora 16:22
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Sfatul meu este sa nu le mai acorzi atata atentie !!!
0
03-01-2011, ora 23:49
ionutz_23
Nu este medic/terapeut
ionutz_23
Buna ziua! Cu vreo 2 luni inainte mi-sa incretit pielea de pe pielea capulului penisului nu am mers la control pt ca am crezut ca trece de la sine, dar nu a trecut. Mentionez ca ieri in urma contactului sexual, protejat mi-a aparut o bubita pe partea inferioara a penisului. Ar putea fi ceva grav? Astept raspunsul dumneavoasta! Va multumesc!
0
06-02-2011, ora 19:31
alexandreu11
Nu este medic/terapeut
alexandreu11
buna ziua domnule doctor va rog frumos a ma ajutati pe capul penisului miau iesit 6 bubite albe si ma tem sa numi pun viata in pericol spunetimi si mie un tratamesnt va rog sau o crema ceva / ele nu se sparg/nu ma dor/nu ma mananca /ci doar sunt acolo si ma sprie va rog frumos sa ma ajutati multumesc mult!
0
10-02-2011, ora 18:25
Federico
Nu este medic/terapeut
Federico
Buna ziua, domnul doctor am 20 de ani, acum 2 ani mi-a aparut pe penis ca un fel de bubite care imi provocau mancarimi dar prima data capul penisului se irita putin ( o pata mica rosie si dupa aceea se intindea aproape pe tot capul penisului, provoca mancarimi )...in acelasi timp daca ma scarpinam in cateva zile pielea penisului se irita si ramanea rosie dar parca si se schimba pielea de pe penis, naparleam (se irita si dupa ce pielea naparlea atunci m-a vindecam )... am patit asa de cateva ori...a trecut mai mult de 1 an si nu am avut nimic pana astazi... imi vine sa ma scarpin dar acum ma abtin... In alta parte a corpului nu am nimic.Atunci cand am avut problema aceasta si partenera mea s- a plans ca are secretii vaginale (galbui ) si mancarimi ! Nu am avut relatii sexuale decat cu o persoana cu care sunt si in prezent ! As dori sa imi spuneti despre ce este vorba si ce medicamente sa folosesc ? Mii de multumiri
0
12-02-2011, ora 11:57
adi_26
Nu este medic/terapeut
adi_26
buna ziua !
am pe penis(la baza) si pe testicule niste bubite mici albe. nu ma mamanca, nu ma deranjeaza.
am citit pe net ca se numesc "papule perlate ale penisului" si ca nu sunt periculoase.
a mai avut cineva asa ceva ?
se pot trata?
am facut si niste poze, dar nu stiu daca se intelege mare lucru din ele
http://img18.imageshack.us/i/12022011002.jpg/
http://img145.imageshack.us/i/12022011003.jpg/

eu am fost operat si de varicocel. am uitat sa-l intreb pe doctor daca e vreo problema cu aceste bube. dar daca era ceva periculos, cred ca imi spunea.

si inca o intrebare. la aproximativ 3 luni dupa operatia de varicocel (stang), am observat ca mi s-a intarit o vena la testicolul drept. e vreo problema ?
operatia a decurs bine, nu au fost probleme. dar varicocelul nu a disparut in intregime. e mai mic, dar tot este prezent.
0
12-02-2011, ora 12:09
adi_26
Nu este medic/terapeut
adi_26
am mai cautat pe net si am gasit. nu se numesc "papule perlate" ci " puncte Fordyce" si nu sunt deloc periculoase.

http://en.wikipedia.org/wiki/Fordyce%27s_spot
0
09-10-2011, ora 23:59
sely
Nu este medic/terapeut
sely
buna ziua. am si eu o problema mi-a aparut acum o sapt niste brobonite pe capu pulii, seamana cu niste negei si nu stiu ce sunt.nu ma deranjeaza deloc. Mi-au aparut. dupa ce am avut o relatie sexuala cu fosta prietena.e ceva grav?
ce trebuie sa fac ???
Ma puteti ajuta?
Va multumesc.
0
04-01-2012, ora 02:35
cristi2h
Nu este medic/terapeut
cristi2h
Imi cer scuze pt insistentza.
la virsta de 12-14 ani mi-au aparut niste bubitze mici si albe la baza capului penisului cum indica si mai sus prin linkul de poza petrutzu...
( http://images.google.ro/imgres?imgurl=http://www.ginecologie.ro/poze/_994.jpgimgrefurl=http://www.ginecologie.ro/pagini/pt-barbati/hirsuties-papillaris-genitalis-368.htmlusg=__gY4ZP6Bj_27AbFPNe8WLMIhnhpw=h=199w=180sz=11hl=rostart=15sig2=izxTAbBNZSWeI4RlMZmPGgum=1tbnid=Ch9kHF51hfC0hM:tbnh=104tbnw=94ei=6sE8SY_pOovC-QbRk-TQBgprev=/images%3Fq%3Dbubite%2Bmici%2Bpe%2Bcapul%2Bpenisului%26um%3D1%26hl%3Dro%26sa%3DN )
Daca ele nu reprezinta o boala este poosibil sa scap de ele sau o sa le am toata viatza mentzionez ca am 16 de ani si nu m-au afectat viatza sexuala sau de zi cu zi in nici un fel pina acum.
va rog ajutatima
multumesc frumos!
0
16-01-2012, ora 23:01
dragos00
Nu este medic/terapeut
dragos00
Am si eu papule perlate ale penisului da in plus am o pata alba in varful capului si penisu imi miroase urat si e mereu umed..stiti ce poate fi? si vreun tratament? multumes anticipat.
0
07-04-2012, ora 19:04
RamboTanc
Nu este medic/terapeut
RamboTanc
salut am 14 ani si cred ca de 1 an am in partea satanga a penisului intre cap si putina piele o chieste alba care prinde pielea de mai joc cu un pic de piele de ma jos.Si tot acolo nu pot belii de tot penisul...nu stiu ce sa fac si daca imi va afecta viata sexuala cand voi fi mai mare..si apropo mai am cv alb putin in capul penisului dar foarte putin...
Imi puteti da un raspuns?
0
22-04-2012, ora 02:56
dymysor
Nu este medic/terapeut
dymysor
buna..am 18 ani si in urma cu 3 saptamani mi-au aparut in urma unui act sexual niste punctulete, burboane mici albe nici nu stiu cum sa le spun pe capul penisulu la baza acestuia si sunt foarte multe si nu se intind si pe partea superioara a capului penisului...e vorba de vreo boala ceva?!nu ma mananca nu ma jeneaza absolut deloc si imi este frica sa nu am vreo boala...va multumesc!
0
26-06-2012, ora 21:55
Robert966
Nu este medic/terapeut
Robert966
Domnule Doctor negii genitali se iau numai prin contact sexual ? neprotejat ?
0
01-07-2012, ora 16:10
xtra
Nu este medic/terapeut
xtra
Buna ziua, intrebarea mea este legata de tot asa numite bubite albe.. mi-au aparut acum foarte putin timp. Au parca forma negilor si sunt foarte mici, pe penis. Facand baie am "rupt" din greseala cateva... si a avut loc o sangerare foarte mica. Ideea este ca nu stiu exact ce sunt.., Pe alte forumuri am inteles ca ar fi HPV acum nici nu stiu. Ele au aparut doar in jurul capului, pe penis si interiorul preputului sub forma de broboane extrem de mici si foarte sensibile la atingere... Intrebarea mea este ce ar putea fi si daca pot trata?
0
26-07-2012, ora 14:19
florin02
Nu este medic/terapeut
florin02
buna ziua va rog ajutati-ma. de 2-3 luni mi-a aparut pe testicule o pata rosie-alba care ma mananca ingrozitor.de la ce sa fie???
0
21-08-2012, ora 11:05
mgeorgem
Nu este medic/terapeut
mgeorgem
Buna ziua.am si eu o problema la care sper sa ma puteti ajuta...acum o luna de zile mi-a aparut niste bubite in capul penisului sunt albicioase asa cu o tenta de roz, nu ma deranjeaza, nu ma mananca doar vizual.ce ar putea fi? ce as putea face ? ma puteti ajuta?
0
16-11-2012, ora 07:04
SlotFaTher
Nu este medic/terapeut
SlotFaTher
Salut! Am 18 ani...Ma numesc Ionut.. Si eu am cam aceasi problema... A doua zi dupa ce fac sex.. imi apare niste bubite...mi sa mai intamplat odata dar nu am dat importanta.imi trecuse si astazi mi-au aparut din nou... ieri am facut sex... nu folosesc prezervativul si nu lam folosit niciodata... Problema e ca in seara asta mam masturbat...si ma cap durut un pic apoi am observat aceele bubite... :( E ceva grav ?!
Adaugă un comentariu / răspuns
291 comentarii 1 2 ..... 8910 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •