Bubite mici rosii pe picioare care ma mananca !!

09-10-2017
Mayra.
Nu este medic/terapeut
Mayra.
Buna. In urma cu 1 saptamana si cateva zile am fost sa imi vizitez parintii, si tatal meu imi povestea ca are ceva eruptie de bubite micute care mananca si le are doar pe picioare in special in zona coapselor, el credea ca de la mancare si zicea ca le are cam de zece zile. Dupa vreo doua zile dupa ce am ajuns la ei mi-au aparut si mie, prima data pe burta, iar apoi la un picior la coapsa si la unul in zona tibiei, de la genunche pana la glezna. Cele de pe burta mi s-au uscat, dar pe picioare inca mai imi erup. Vreau sa specific ca nu am mancat aceeasi mancare eu si tatal meu, nu ne.am expus la soare ca e octombrie si e frig, casa e curata si nu ar fi vorba de paduchi, raie si alte treburi si daca e ceva ce as fi putut lua de la el ce ar putea fi ? Poate fi vreo coincidenta? Sau e ceva contagios? E grav?
Mama nu are nicio bubita si desi doarme in acelasi pat cu tata. Va rog frumos sa imi spuneti ce ar putea fi, pentru ca ma sperie, si va dura putin pana am programarea la medic ! Nu e asa mare mancarimea sau numarul bubitelor pe cat e stresul meu ca poate fi ceva grav. Va rog un raspuns sa am macar o idee pana la programare. Multumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Multe bubițe pe pielea copilului. Ce ar putea fi?
  •