Bubite multe pe corp si umflatura dureroasa sub piele !

08-08-2010
elenusha_dulce
Nu este medic/terapeut
elenusha_dulce
Buna ziua ! am 24 de ani si am o problema, , , miau aparut pe spate multe bubite mici si rosi, pare a fi o alergie, , , iar la o zi mia aparut si pe burta, , , dar mai putine, , , au trecut 5 zile si inca nuh miau trecut, , , in schimb mia aparut o umflatura pe sub piele de marimea unui bob de strugure mediu, exact unde se formeaza despicatura fundului, , , de la ea ma doare mijloc si partea stanga a fundului cu picior stang, , , knd vine seara ma doare cap foarte tare si am o senzatie de lesin, de sufocare, , , nuh am luat nici un tratament deoarece nuh sunt in tara si nuh are cine sami prescrie un tratament corespunzator problemei mele! Ma gandeam k e posibili sa fie o reactie de la pilulele contraceptive rigevidon, , , este prima oara knd iau pilule, , , cat am luat primele 21 de pastile mi-a fost ok, knd am inceput sa iau pe cele maro, , , la 2 sau 3 zile miau aparut si bubitele acelea, , , deaceea leam intrerupt! Am facut bine?
Astept parerea Dvs, , , cat mai urgent k nuh stiu ce sa fac :(:(:(:(:( !
1 comentarii
0
15-08-2010, ora 17:40
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu stiu de la ce aveti bubitele, insa umflatura dureroasa de la spate este un chist pilonidal plin de puroi. Trebuie sa fie facuta o incizie acolo pentru a elibera puroiul.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Multe bubițe pe pielea copilului. Ce ar putea fi?
  •