Bubite pe capul penisului

23-04-2007
mha_eu
Nu este medic/terapeut
mha_eu
Buna ziua. Am o problema kre d kteva zile imi tot da batai d cap. Mi-ai aparut niste bubite mici pe capul penisului. In rest nimic altceva. Ce poate fi? E ceva grav? Va rog sa-mi raspundeti. Va multumesc.
69 comentarii 12 3 Înainte ›
0
24-04-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Intra pe Boli genitale si vezi raspunsul pentru iuly_18!
0
02-10-2009, ora 23:35
serban_ps
Nu este medic/terapeut
serban_ps
Buna ziua, domnule doctor as dori daca se poate sa primesc un sfat din partea dumneavostra ; Mi-au aparut pe capul pnisului niste pete rosii (ca niste broboane iesite in relief ) si cateva bubite tot rosii, iar pielea care acopera capul penisului este iritata si ea pe interior. Mi-au aparut imediat dupa ce am folosit un lubrifiant aflat in termen de garantie.
Mentionez ca in ultimii 4 anii am avut contacte sexuale decat cu sotia.
am vazut pe forum ca ati recomandat unui domn un tratament cu lomexin si bai locale cu apa si bicarbonat pentru ceva probleme asemanatoare, sa folosesc acelasi tratament? exista reactii adverse in cazul folosirii lomexinului?
cu multumire...
serban
1
06-10-2009, ora 21:54
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Mai bine ati incerca cu Advantan crema, in 2 aplicatii zilnice, deoarece eu cred ca aveti numai o iritatie.
0
09-10-2009, ora 11:32
serban_ps
Nu este medic/terapeut
serban_ps
Multumesc mult domnule doctor.
0
30-12-2009, ora 17:29
dodo93
Nu este medic/terapeut
dodo93
am si eu problema cu bibitele pe penis, , , , , si cand mam desvirginat nu am folosit prezervativ, , , , poate fi de la contactul sexual, , , si daca e grav, , , , ????
0
30-12-2009, ora 17:32
dodo93
Nu este medic/terapeut
dodo93
si mai am o intrebare, , , , , are vreo legatura cu cosurile de pe fata...?astept raspunsurile multumesc
0
03-01-2010, ora 12:24
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Incearca sa pui intrebarile in limba romana!
Eu nu inteleg ce legatura exista intre prezervativ, acnee si bubitele de pe penis ???
0
03-01-2010, ora 21:12
dodo93
Nu este medic/terapeut
dodo93
prima intrebare era daca e ceva grav cu bubitele pe penis si a doua era daca are legatura cu acneea.
0
05-01-2010, ora 20:03
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Bubitele de pe penis pot fi de natura iritativa sau de la o candidoza.
Acneea NU are legatura cu bubitele de pe penis!
0
03-02-2010, ora 18:07
Turloiu Sergiu
Nu este medic/terapeut
Turloiu Sergiu
Buna ziua ma numesc Sergiu.De ceva timp miau aparut pe capul penisului niste bubite albe.. M-am documentat si pe internet si cred ca sunt infectat cu virusul HPV dar problema este ca sunr inca virgin.
Inca nu am fost la medic dar o sa merg incurand!
Ce parere aveti domnule doctor?
0
06-02-2010, ora 22:58
Mariusvl
Nu este medic/terapeut
Mariusvl
Buna ziua Domnule doctor. Am si eu o problema si nu stiu ce este. De cateva zile ma ustura f tare cand urinez, am o secretie galbuie, dar f putin si capul penisului este rosu si iritat. Am fost la un medic si mi-a da niste pastile care nu au nici un efect. Am luat Nolicin si Urinal. Eu cred ca este vorba despre Candidoza Genitala sau Tricomoniaza. Este bine daca iau Metronidazol tablete? Dvs ce parere aveti despre acesta problema? Astept un raspuns. Multumsc
0
07-02-2010, ora 16:45
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru Turloiu Sergiu:
Cred ca nu este vorba despre HPV ci despre PPP (papule perlate ale penisului).
In cazul din urma nu trebuie sa faci niciun tratament.
Ce sa-i faci! Uneori internetul mai si dezinformeaza!
0
07-02-2010, ora 16:47
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru Mariusvl:
Nu este bine sa faci vreun tratament pana nu se stabileste diagnosticul corect !
Daca este o boala cu transmitere sexuala ai facut foarte rau ca ai luat acele medicamente !
Mergi cat mai repede la un dermatovenerolog!
0
07-02-2010, ora 17:18
Turloiu Sergiu
Nu este medic/terapeut
Turloiu Sergiu
Multumesc mult!
0
16-02-2010, ora 12:47
emil1978
Nu este medic/terapeut
emil1978
buna ziua.
am si eu o problema cu erectia, am o erectie ff slaba si cu durata mica de timp
asta de vreo 2-3 saptamani
am avut bubite, iar pielea de pe jumatatea de sus a penisului s-a decojit
ajungeam din ce in ce mai greu la orgasm, iar acum de 2 saptamani nu am mai avut contact sexual pt ca nu pot avea o erectie normala si sunt un pic speriat ca la varsta de 31 de ani sa am deja probleme cu erectia m-i se pare nasol
dati-mi un sfat.

multumesc anticipat.
0
20-02-2010, ora 20:05
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Mergeti la un sexolog.
0
21-02-2010, ora 18:24
RUNCAN MIHAI
Nu este medic/terapeut
RUNCAN MIHAI
buna seara,...pe pielea din jurul capului penisului apar uneori formatiuni de 3-4 bubite pline cu lichid care pina se sparg provoaca mincarime, dupa spargere, acestea (rani ca niste mici taieturi)provoaca usturime la decalotare sau contact sexual...prietena mea in urma analizei facute(recoltare de secretie pe lama)nu i s-a gasit nimic iar mie mi s-a recomandat Travocort crema de doua ori pe zi timp de doua saptamani.va multumesc pentru timpul acordat, si astept sfatul dumneavoastra.cu stima si respect Mihai
0
25-02-2010, ora 22:57
schele
Nu este medic/terapeut
schele
buna ziua domn doctor!! iubita mea a facut 2 chirotaje acum vreo 8 luni, de atunci am niste bubite pe penis, cele mai multe pe capul penisului, sunt de culoarea pielii aproape ceva mai inchis, iar cand avem contact sexual se inrosesc si ma irita, uneori se mai sparge cate una. am fost la cativa doftori si nimik. acum 2 sapt miam facut analize si ar fii iesit stafilococ auriu si alb de pe recolta luata de pe penis, si mi sa dat nolicin pastile. intre timp iubita mea a facut si ea analize si a fost la ginecolog si are un chist de vreo 5 cm si un herpes pozitiv ceva de genu si o sa ia tratament pt asta. Acum eu va intreb! o sa ies cu "capul" la lumina pana la urma? chiar sa fie stafilococi acolo sau are legatura si cu herpesul de la ea...?
0
28-02-2010, ora 19:34
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru RUNCAN MIHAI:
Este posibil sa aveti un herpes genital recidivant. In acest caz nu este recomandat Travocortul!
0
28-02-2010, ora 19:36
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru schele:
Imi pare rau, dar medicii care va examineaza trebuie sa va spuna legatura intre boli!
0
02-04-2010, ora 09:13
grasugbrl
Nu este medic/terapeut
grasugbrl
Buna ziua Am o problema am de ceva timp niste bubite nu stiu cum sa spun mai corect as ca niste perisorii pe coroana capului stiti dv domnul doctor unde si ce sunt alea ca nu stiu va rog sami raspundeti daca sunt vreo boala sau altceva si ce sa fac ca sami treaca astept raspuns multumesc
0
03-04-2010, ora 14:09
david111
Nu este medic/terapeut
david111
Buna ziua.Am de ieri niste bubite rosii pe capul penisului, nu ma ustura si nu ma mananca.Ce as putea sa fac? Va multumesc!
0
04-04-2010, ora 10:27
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru grasugbrl:
Este vorba de papulele perlate ale penisului si nu reprezinta o boala!
0
04-04-2010, ora 15:33
grasugbrl
Nu este medic/terapeut
grasugbrl
buna ziun sa anteleg ca nu este o boala domnu doctor pt ca apar perisori aia pe coroana capului dar de la ce sau format acolo si cum si cum fac sa scap de ei sau nu exista asa ceva Va multumesc
0
08-04-2010, ora 00:49
legionar123
Nu este medic/terapeut
legionar123
Buna ziua am si eu o problema am fost bolnal si in timpul tratamentului cu antibiotice mi-au aparut niste bubite albe si rosii pe scrotul si capul penisului si de ceva vreme mi s-a dus si un rand de piele, am avut si act sexual dar prietena nu are nimic, ce sa fac e grav cum tratez aceasta boala? este vre-un tratament? va multumesc
0
08-04-2010, ora 17:52
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru grasugbrl:
Cauza aparitiei papulelor perlate este necunoscuta. Acestea pot fi indepartate numai prin cauterizare.
0
08-04-2010, ora 17:53
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Probabil ca ati facut o candidoza.
0
08-04-2010, ora 18:16
legionar123
Nu este medic/terapeut
legionar123
asta ziceam si eu.. am citit ceva despre candodoza si cred ca asta am. Spunetimi ce pastile sau crema trebuie sa iau? un tratament ceva. Va multimesc ca mi-ati raspuns
0
08-04-2010, ora 19:00
Adrianro9
Nu este medic/terapeut
Adrianro9
Buna-ziua.Am si eu o problema care ma supara... de doua zile, mi-au aparut niste bubitze mici rosii pe capul penisului care imi provoaca o stare de mancarime permanenta.Va precizez ca am mai avut contact sexual cu partenera mea o perioada mai lunga de timp, iar acum este prima oara cand apar aceste bubitze.Am citit tot pe acest forum ca o potentiala cauza poate fi o iritare de la prezervativ( alergie), dar la noi nu e cazul pt ca nu folosim.Vreau sa imi spuneti daca este cazul de un control mai amanuntit sau este doar o simpla iritare.Astept sfatul dumneavoastra. Va multumesc, cu respect Adrian.
0
08-04-2010, ora 19:29
dodo93
Nu este medic/terapeut
dodo93
Care este costul unei cauterizari?multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns
69 comentarii 12 3 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •