Bubite pe corp ce se exfoliaza

02-04-2016
cosminrares
Nu este medic/terapeut
cosminrares
Buna ziua!
De 1 saptamana mi-au aparut pe maini, ulterior pe picioare si acum pe tot corpul inafara de gat si fata, cateva bubite de dimensiuni mici si medii. Nu m-am simtit rau, nu ma mananca foarte tare, nu am avut o durere de cap foarte persistenta, si nici nu am sesizat daca am avut febra sau nu dar in schimb m-a durut in gat. :)) Nu inteleg ce am. Eu banuiesc ca ar fi rujeola sau varicela (dar varicela am avut foarte putin cand aveam 4 luni, luasem de la fratele meu si facusem in jur de vre-o 20 de bubite si mi-a trecut rapid), dar acum ma gandesc ca as avea altceva, avand in vedere ca mananc destul de des de la fast-food si mancare care nu este proaspata, poate fi si toxiinfectie alimentara...
In legatura cu bubitele ele sunt predominante pe antebrat, si nu par a fi pline cu ceva dar au coaja/ se exfoliaza.
Am avut si cateva mancarimi la nivelul preputului cu cateva pete pe capul penisul si mancarimi. Mancarimile au trecut dar in prezent mi se secreta un fel de substanta alba pe capul penisului. Candidoza am zis eu ca a fost.

Recunoasteti acest sir de simptome? :))
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Multe bubițe pe pielea copilului. Ce ar putea fi?
  •