Bubițe pe labiile mici

19-07-2017
Valery2001
Nu este medic/terapeut
Valery2001
Bună, istoria mea începe cu doua luni in urma..aveam scurgeri brânzoase mă gâdila în adâncul vaginului și ma dureau ovarele, pe labiile mici la intrarea in vagin mi-au aparut doua bășici și niște umflături ca niște "alge marine" crescute lungi.Am mers la ginecolog, am facut analiză intravaginala și s'a constatat că am racit și bubițele mi'au ieșit pentru că scade imunitate.Ok, mi-a prescris Doramicin, Bethadine(supozitorii vaginale)și pentru bubițe cremă Herpebloc.Tratamentul l-am urmat 14 zile.Eliminările s-au normalizat, bubițele au trecut, dar "algele marine mai erau.M-am mai dat cu cremă câteva zile și parcă s-ai mai dat înapoi.Dar de câteva zile ele iar au apărut(acele care erau au crescut iar) și, deasemenea la intrarea in vagin mi-au aparut niște umflături parca ar fi pamânt crăpat când nui ajunge ploaie..așa ceva ßi am mâncărimi grozave..continui să mă dau cu cremă dar ele se întind.Am un singur partener sexual, este de la început, mai mult de cât atât am avut duminică relații și la el totu'i normal.
Trimit și poză celui ce mă poate ajuta.
1 comentarii
0
20-07-2017, ora 09:21
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

va recomandam sa mergeti la medic si sa efectuati analize, prin poze si mediul virtual nu vi se poate oferi un diagnostic care sa resolve problemele. Organismul este diferit de la persoana la persoana si desi simptomele pot parea asemanatoare tratamentele pot fi diferite in functie de varsta, antecedente, istoric medical si familial, "sfaturile" de pe internet nu sunt aplicabile pentru toata lumea

O zi buna,
Echipa Medicala Marie Stopes
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.