bubite pe penis

08-05-2015
vasile007
Nu este medic/terapeut
vasile007
Buna ziua, am 36 de ani si de ceva ani de zile am o problema cam jenanta, imi iese pe penis sau mai bine zis pe pielea penisului niste bubite mici albe ca niste cosuri grupate care se sparg si au un lichid in ele, ma mananca dar nu foarte rau, ies cam in numar mic vreo 3, 4 bubite care dupa vreo perioada de vreo saptamana imi trec dar dupa o perioada de sa zicem 3, 4 luni ( poate fi si mai mult si mai putin ) ies iar si iar trec si tot asa de ani de zile, nu m-am dus la doctor pt ca imi este rusine, problema este ca am si un copil si imi este frca sa nu ia si el, va rog frumos daca poate sa ma ajute cineva cu un raspuns.Va multumesc si va doresc sa aveti o zi buna in continuare.
4 comentarii
0
09-05-2015, ora 19:00
Dr. Albu Laura
Dermatovenerologie, Cluj-Napoca
Dr. Albu Laura
Probabil herpes genital.
0
10-05-2015, ora 01:10
vasile007
Nu este medic/terapeut
vasile007
Da si eu m-am gandit la herpes din ce am mai citit pe net si mai ales ca mi-a iesit o singura data si langa buze si barbie, nu este vre-un tratament sa scap de acest herpes pentru totdeauna?
0
10-05-2015, ora 12:20
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Dati Search Google Imagini herpes genital.

Herpesul genital si Virusul HPV sunt virusi. Nu exista tratament care sa ii vindece. Il puteti tine in stare lantenta cu un regim care sa va creasca imunitatea. Cititi pe net articolele despre herpes.

http://forum.romedic.ro/prod/Alimente_care_intaresc_sistemul_imunitar_091038.html

Sunati la o policlinica si vedeti ca se fac teste de sange, din vena, care sa depisteze existenta acestui virus.

Vedeti acest film care explica diferenta intre virusuri si bacterii.
-*

(*modificat de admin)
0
10-05-2015, ora 14:22
vasile007
Nu este medic/terapeut
vasile007
multumesc frumos pt ajutor
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  • Bubițe pe penis - cauze, diagnostic, tratament
  •