bubite pe picioare si pe maini

03-05-2007
flyaway
Nu este medic/terapeut
flyaway
Buna ziua! Am o problema, de ceva timp, foarte mult timp nu stiu exact cat, cred ca jumatate de an mi-au aparut niste bubite pe picioare in zonele cu fire de par, bubitele sunt ca niste cosuri, situate exact pe firele de par, de catva timp au aparut si pe maini la fel in zonele cu fire de par, mentionez ca ele se fac rosii in jur. Din cate am citit pe forum seamana sau chiar este foliculita. Va rog sa imi spuneti ce este si ce sa fac
2 comentarii
0
03-05-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
In primul rand trebuie sa te examineze un medic dermatolog pentru a afla care este diagnosticul exact. Parerea ta s-ar putea sa fie buna, dar s-ar putea sa te si inseli!
0
08-06-2012, ora 10:23
svetyk
Nu este medic/terapeut
svetyk
buna ziua, imi iese de ceva timp bubite pe picioare dupa vreo doua saptamani de la epilat ( folosesc aparatul electric cu ceara ), bubitele sunt asemanatoare unor cosuri :(, situate exact pe firele de par.. se vede f urat. Dupa ce ma epilez folosesc uleiul Vestalia, cand fac dus imi exfoliez pielea pe picioare cu zat de cafea, deci n-ar trebui sa-mi iasa..si totusi imi iese mereu. Ce ma sfatuiti sa fac? multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Multe bubițe pe pielea copilului. Ce ar putea fi?
  •