bubite rosii asemanatoare cosurilor

23-11-2007
eye
Nu este medic/terapeut
eye
sotului meu i-au aparut cateva bibite rosii asemenea cosurilor, insa cu centrul rosu, pe partea interioara a mainii drepte aproape de incheietura cotului + pe pulpa de la piciorul drept. Dupa prima zi cele de pe picior par a se usca.Mai are una singura pe burta

va rog sa ma ajutati.
multumesc.
5 comentarii
0
28-11-2007, ora 00:00
pepy18
Nu este medic/terapeut
pepy18
mie mi-au aparut de 10 zile niste bubite culoarea pielii ce se simt la atingere kre sunt marunte si dese si uneori ma mananca.Sunt doar in zona umeri-coate.Iar la aburii din baie sau atunci cand transpir excesiv, se inrosesc si se maresc.
0
29-11-2007, ora 00:00
selena22_alexa
Nu este medic/terapeut
selena22_alexa
ai senzatia de mancarime atunci cand se inrosesc?e posibil sa fie un dermografism urticarian
0
02-12-2007, ora 00:00
pepy18
Nu este medic/terapeut
pepy18
da am senzatia de mancarime dar doar atunci cand ma inrosesc...puteti sa-mi dati mai multe detalii despre dermografismul urticarian?alte simptome?se ia?cum se poate trata?mai poate aparea si-n alta parte?
0
09-01-2008, ora 00:00
medic_online
Identitate neconfirmată
medic_online
nu cred ca este dermografism
dezgoleste-ti antebratul stang, cu un capac de pix te "zgarii" superficial

daca apare o reactie"alergica pe brat...acolounde ai atins pielea.se confirma, daca nu..nu
0
14-04-2011, ora 14:29
vasiledanb
Nu este medic/terapeut
vasiledanb
buna ziua va rog sa ma ajutati cu niste informatii privind sinptomele de mai sus.am si eu bubite de genul in jurul organului sexual, daca ma zgariu pe antebrat ramane dunga de unflatura, si am avut si mancarimi.Ce imi recomandati sa fac? cu ce se trateaza dermografismul acesta si de la ce a aparut? multumesc..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  •