Bubite rosii in jurul penisului + poze (cenzurate)

28-10-2007
antonio83
Nu este medic/terapeut
antonio83
In urma actului sexual protejat partenera prezinta la nivelul vaginului o secretie alba gelatinoasa destul de abundenta. Eu zic ca e normal, dar mi-au aparut la baza penisului bubite rozalii de forma si dimensiunea cosurilor (cu punct alb in interior - sunt tari si deloc dureroase). Nu s-au inmultit pana acum, urmaresc evolutia lor, dar as dori sa stiu ce ar trebui sa fac inainte sa fie prea tarziu si cam ce ar putea fi. Astept raspunul Dvs. Apelez la Dr. M.D si Midorin42 care vad ca intr-adevar raspund prompt la solicitarile noastre.
Am pus si cateva poze:
http://www.geocities.com/fghsgvgfd/0.jpg
http://www.geocities.com/fghsgvgfd/1.jpg
http://www.geocities.com/fghsgvgfd/2.jpg
http://www.geocities.com/fghsgvgfd/3.jpg
http://www.geocities.com/fghsgvgfd/4.jpg
http://www.geocities.com/fghsgvgfd/5.jpg
35 comentarii 12 Înainte ›
0
28-10-2007, ora 00:00
antonio83
Nu este medic/terapeut
antonio83
am schimbat adresa (cele de mai sus nu mai merg)
noua adresa cu poze este:
http://fghsgvgfd.angelfire.com/temp/forum.html
0
28-10-2007, ora 00:00
Bodu
Nu este medic/terapeut
Bodu
dap..la poza nu m-am uitat..dar le-ai descris foarte bine...in principiu trebuie sa consulti un dermatolog..iar partenera un ginecolog
exista o mare posibilitate sa ai HPV(human papillona virus) un virus intalnit foarte fregvent, trebuie tratate acele bubitze..(dureaza cam 1 luna) in + o sa-ti creasca imunitatea dupa aceea(este un virus care se transmite prin atingere, frecare, lenjerie intima si in cazul tau prin act sexual)..ai grije de corpul tau si de persoana cu care faci dragoste(sex) fi responsabil si alegeti partenera cu grije

sanatate
0
30-10-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Posibil sa fii infecat cu molluscum contagios. Ar trebui sa te prezinti la un medic dermatolog.
0
30-10-2007, ora 00:00
antonio83
Nu este medic/terapeut
antonio83
Am fost la medicul de fam. si fara sa se uite (era o doamna :p) mi-a prescris o alifie (din cate vad eu aici scrie ceva de genul : "METHYLPREDHISOLONUM ALEPOHAT"), iar daca in 2-3 zile nu trece m-a sfatuit sa ma duc la medicul dermatolog (dandu-mi trimitere). Va tin la curent. Mai ales ca sunt si poze puse si poate ajuta lumea.
0
09-11-2007, ora 00:00
antonio83
Nu este medic/terapeut
antonio83
Este vb de Moluscum contagiosum - mi s-a confirmat de dr. dermatolog... si am scapat de 80% din ele.. mi s-a zis ce trebuie sa fac...si cam atat.. oricum dispar singure..dar trebuie sa ma storc eu ca sa nu risc sa dau si la altii si asa voi scapa si mai repede. :-) papa.
1
20-08-2009, ora 14:50
al pacino
Nu este medic/terapeut
al pacino
buna ziua asa avea nevoie de sfatul dumneavoastra.acum 2 luni de zile in urma folosiri unei creme de depilat, miau aparut niste bube in relief la baza penisului nu ma mananca nu ma jeneaza, doar ca nu imi place cum arata.si cu sigurantza mi-au aparut in urma folosiri cremei si sa va zic si de ce: ptr ca in momentul cand m-am facut cu crema in partea stanga a penisului ma jena si ustura iar la cateva zile mi-au aparut bubele acestea si sunt in jur de 9 una langa alta. repet in urma folosiri unei creme mam iritat parerea mea ca nu sunt negi.atept raspunsul dumneavoastra multumesc
0
21-08-2009, ora 19:22
antonio83
Nu este medic/terapeut
antonio83
Foloseste barbate sapunul clasic, si te razi, ce atatea creme, stricati epiderma cu toate porcariile :-) Parerea mea.
0
10-11-2009, ora 14:05
eu21
Nu este medic/terapeut
eu21
antonio spune mi si mie te rog cum ai scapat de aceste bubite???ce alifie...ce trebuie sa faci.
0
10-11-2009, ora 21:40
antonio83
Nu este medic/terapeut
antonio83
Pai am scris mai sus ce alifie am folosit, dar rezultatul nu a fost cel dorit (adica nu am scapat de ele). Pur si simplu le-am stors, rand pe rand, ca niste cosuri (ca si cum ai fi in perioada de pubertate) si apoi am dat cu betadine (desinfectant). Era molluscum contagios asa cum a spus dl. doctor Midorin42. Dupa o luna am scapat... dar sa fii foarte atent cu ce scoti din bubitze. Sa le arunci la gunoi invelite intr-o punga de plastic ceva, pt ca am inteles ca se transmit prin simpla atingere. Ai grija sa nu le scapi pe jos etc. Fii atent. Daca mai ai intrebari, iti raspund.
0
11-11-2009, ora 20:33
eu21
Nu este medic/terapeut
eu21
t durea knd le storceai?
0
11-11-2009, ora 21:29
antonio83
Nu este medic/terapeut
antonio83
NU doare, era senzatia ca la un cos stors de pe fata, numai ca erau in zona genitala, zona mai sensibila, de altfel. Acum nu stiu ce ai tu. si cat de sensibil esti.
0
21-11-2009, ora 08:47
bibilutz2009
Nu este medic/terapeut
bibilutz2009
am si eu doua intrebari.tocmai am facut un tratament cu laser pt indepartare a moluscum contagiosum, acum dupa cate vad s-au indepartat cam 99%, as vrea sa stiu daca exista riscul sa se transmita prin contact sexual? si daca or sa mai apara?
0
21-11-2009, ora 09:27
antonio83
Nu este medic/terapeut
antonio83
Draga bibilutz2009 - nu stiu de ce te-ai chinuit cu laser, presupun ca ai dat si bani, eu intr-o luna am scapat de ele prin stoarcere (asa cum am mai spus, la recomandarea medicului dermatolog - trebuie sa ai si rabdare) - ele mai apar, daca nu au fost indepartate corespunzator, dar se scot si alea incetul cu incetul. Da, am inteles de la doctor ca ele se pot transmite si prin contact sexual, partenera mea nu a avut, posibil ca eu sa fi luat de la lenjeria de pat din Delta Dunarii, ca altfel nu imi explic. De aparut pot aparea oricand (eu asa stiu) - ca si o raceala, ai luat-o o data o iei si a II-a oara. Dar nu sunt sigur, daca gresesc sa ma corecteze domnii doctori. Succes.
0
03-12-2009, ora 12:52
eu21
Nu este medic/terapeut
eu21
mi-au trecut dar au aparut iar:|si in plus la baza penisului au aparut nijte bubite rosi care s au facut din ce in ce mai mari :(
0
03-12-2009, ora 19:37
antonio83
Nu este medic/terapeut
antonio83
Stoarcele in continuare, asa s-a intampla si la mine, erau cele micutze, care nu se vedeau cu okiul liber, care s-au facut mari. Sunt radacinile inauntru. Dar vezi sa te dezinfectezi dupa, cu betadine. Ai grija sa arunci bilutele care ies, la gunoi sa nu pice prin alte parti. Incearca sa le atingi cat mai putin. De pe unghii direct pe un servetel, eventual. Si abtine-te de la sex :-) Daca tii la partenera ta.
0
06-12-2009, ora 13:18
eu21
Nu este medic/terapeut
eu21
la mn ies singure, nu e nevoie sa le apas prea tare...mai ales dupa ce fac baie...dupa ce le storc iese sange din bubita stoarsa...
0
12-01-2010, ora 17:26
eu21
Nu este medic/terapeut
eu21
mi au trecut de tot.dar de o sapt mi au aparut pete rrosi(un fel de cos necopt)i kre dor...asa a fost si la tn?:-S
0
12-01-2010, ora 20:50
antonio83
Nu este medic/terapeut
antonio83
Sincer, nu imi mai aduc aminte de faza a II-a. Vezi si tu ce sunt alea, trebuie sa mai treaca ceva timp sau te duci la doctor.
0
25-01-2010, ora 17:49
eu21
Nu este medic/terapeut
eu21
in cat timp ti a trecut??e bine dak te epilezi in zona infectata?
0
20-10-2010, ora 17:01
Robertooo
Nu este medic/terapeut
Robertooo
mie mi'au iesit ceva bubite...sub pielita aia...6-7 la numar.mici si rosii...si nu dor deloc.e ceva grav?
0
20-10-2010, ora 23:12
antonio83
Nu este medic/terapeut
antonio83
pt eu21: scuze, acum vad ca ai pus si tu o intrebare, mie mi-au trecut cam dupa 1 luna jumate maxim. Pai e bine sa te epilezi ca sa vezi ce e acolo... ca sa le storci... sa scapi de ele, dar vezi sa nu se intinda, sa te desinfectezi cu betadine dupa ce le storci. de fapt sper k ti-a trecut pana acum cand iti scriu eu mesajul asta.

PT ROBERTOO : nu stiu ce ti-a aparut sub pielita, de ceea ce discutam noi aici nu apare sub pielita... poate ne spune dl doctor.
0
21-10-2010, ora 19:12
Robertooo
Nu este medic/terapeut
Robertooo
Chiar ast un raspuns din partea unui doctor!!Am dat search pe google...si mi'a dat pagina asta!!Aaa...nush de la ce...mi'au aparut la 3-4 zile dupa actul sexual cu prietena.si ambii am fost virgini!!nu ma deranjeaza...nu am mancarimi...nimic...le'am observat cand faceam dush!!
0
16-12-2010, ora 21:08
Razvanjr
Nu este medic/terapeut
Razvanjr
Buna am 17 ani si in urma unui cotact sexual miau aparut la 2 saptamani mici bubite care se observa doar de apoape si nu se simt la atingere nu ma deranjeaza deloc nam nici un fel de disconfort iar pe exterior la baza penisului miau aparut mici bubite ca alunitele care se simt dar foarte fin la atingere cateva grupate la baza penisului si cateva aproape de capu repet pe exterior. Nam nici un fel de disconfort sunt umpik ingrijorat astept raspunsul dumneavoastra VA MULTUMUESC!
0
16-12-2010, ora 21:12
Razvanjr
Nu este medic/terapeut
Razvanjr
Am uitat sa zik ca sunt pe capul penisului bubitele rosi dar se vad doar de aproape si repet nu ma deranjeaza.
0
07-04-2011, ora 00:16
antonio83
Nu este medic/terapeut
antonio83
Salut, ai scapat pana la urma de bubitze ?
0
29-08-2011, ora 22:42
kaytlin
Nu este medic/terapeut
kaytlin
salut.foarte cu greu m-am hotarit sa va scriu problema mea.cred ca de rusine.am fost plecat in vacanta, si ca tot omu', chefuri peste chefuri(alcool, fripturi, coniac, trabucuri, toate in exces).dupa al doilea chef am observat ceva pete pe mana stanga(vreo 3, una chiar mare)am presupus ca e de la ficat.a doua zi am observat ca am una mai mare pe burta la 10 cm de penis, iar in cele din urma am observat ca am cele mai multe pe penis(vreo 11).nu am apelat la nici un tratament, dar azi m-am speriat si am plecat la farmacie.I-am aratat doamnei petele de pe mana(n-am precizat de penis), si mi-a dat un unguent:Exoderil si capsule Fluconazole.am inceput tratamentul de cateva zile, dar nu prea s-a schimbat ceva.credeti ca tratamentul e bun sau exista ceva mai bun.multumesc.
0
13-12-2012, ora 14:56
Mihnea94
Nu este medic/terapeut
Mihnea94
salut antonio83, eu am vazut pozele tale si am si eu cva de genul ala, adik mie mi-au aparut si 2 mai mari ca niste alunite..nush ce sa fac, da-mi un sfat ca imi e rusine sa m duc la dermatolog...dar eu am avut akum 2 ani un contact sexual si s-a scurs ceva alb din vaginul acelei fete.si mi-au aparut in decursul a doi ani.eu am stors cateva si mi-a iesit un fel de radacina din una si am aruncat-o.nush ce sa fac pt ca imi apar din ce in ce mai multe si pe penis:((.te rog sa imi dai cva -*.iti multumesc


(*modificat de admin)
0
27-12-2015, ora 11:23
New.officia
Nu este medic/terapeut
New.officia
Salut as dori sa stiu si eu cu ce pot trata o inflamare a preputului este umflat si buretos iar pe langa acesta pe aproximativ 85% din pielea de pe langa sunt mici broboane crescute pe piele.. si m.ai am o chestie la inceput a fost o mica pata rosie nu i.aM dat importanta dar intre timp au crescut un fel de broboane dar sunt din carne si uneori miros urat.. va rog ma ajuta si pe mine cineva :(
0
04-08-2016, ora 18:03
abcdef333
Nu este medic/terapeut
abcdef333
Si eu am la fel bubite rosi in jurul penisului, le am de cateva luni bune si nu mai scap de ele
0
09-08-2016, ora 20:00
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Reapar. E un virus. Nu o bacterie.
Adaugă un comentariu / răspuns
35 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •