Bubite rosii, mancarime si o rana..

06-03-2014
no01
Nu este medic/terapeut
no01
De o 1-2 saptamani mi-a aparut pe preput o rana, e carne vie si formeaza un cerc, nu ma doare doar ma jeneaza in timpul actului sexual, am fost la dermatolog si mi-a spus ca nu am nimic si sa ma dau cu baneocin crema si sa revin peste 3 saptamani. Intrebarea mea este: daca deja de o saptamana ma dau cu crema si rana s-a facut mai mare dar se pare ca nu se mai extinde de cateva zile( in primele zile sa extins mult, si-a triplat marimea) acuma mi-au aparut bubite rosii pe cap, apar doar dupa contact sexual si am mancarimi. Eu cred ca este candidoza( bubitele rosii dupa contact sexual) ce credeti ca este? mentionez ca inainte sa imi apara acea rana am facut tratament cu antibiotice timp de 2 luni.
1 comentarii
0
03-09-2014, ora 15:59
LuciaPopa
Nu este medic/terapeut
LuciaPopa
Ar trebui sa mergi la medic rapid, pentru ca si eu am ignorat o astfel de problema si s-a agravat destul de rau, am luat antibiotic dupa ce am gasit pe net si am dezvoltat imunitate la ele. Apoi tratamentul a fost mult mai greoi. Ti-o recomand pe dna. dr. Mirela Vasile de la Gynecoland, este o doctorita foarte de treaba, sta cu tine de vorba si iti explica o gramada. multa sanatate
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.