bubite si iesiri in afara ale pielii

22-04-2009
anamaria c
Nu este medic/terapeut
anamaria c
de vreo doua sapt am pe piept cateva bubite rosii si azi cand m-am scarpinat pe brate niste besici care nu se vad doar se simt, toata pielea era rosie. ce ar putea fi ? este prima data cand patesc asta. am 12 ani si ma gandesc ca ar fi vorba de o alergie. ?
6 comentarii
0
26-04-2009, ora 20:22
vasile marinela
Nu este medic/terapeut
vasile marinela
buna, de cateva luni mi-au iesit niste pete rosii pe tot corpul, si cand se vindeca imi ramane un cerc maro.dar continua sa-mi iasa.nu pot sa-mi dau seama ce ar putea fi.va rog sa-mi da-ti un raspuns
0
28-04-2009, ora 20:54
prunalaura
Nu este medic/terapeut
prunalaura
buna.am o problema cu niste cosuri pe picioare...cam de un an de zile ma fac pe picioare cu ceara rece(banda epilatoare) shi mi'au aparut multe cosulete mici si sub ele am fir de par, care nu poate iesi de sub piele...deja un cos mi s'a marit si sa umflat...va rog frumos sa ma ajutati...vine vara si nu pot purta si eu o rochita, fusta, pantaloni scurti...va multumesc!
0
30-04-2009, ora 21:34
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru anamaria c:
Probabil ca ai o urticarie, adica o rectie alergica. Spune-le parintilor despre ce este vorba si ei te vor duce la medic.
0
30-04-2009, ora 21:35
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru vasile marinela:
Nici eu nu imi pot da seama ce ar putea fi! Ar fi bine sa te examineze un dermatolog!
0
30-04-2009, ora 21:36
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Pentru prunalaura:
Lasa parul sa creasca si nu-l mai epila cu ceara, ci cu crema epilatoare!
0
16-02-2011, ora 19:29
Vesnicul
Nu este medic/terapeut
Vesnicul
Am de multa vreme niste firicele de piele iesite in afara epidermei si nu scap de ele. Am mai avut mult timp in urma la tample si au disparut in circa 5 ani. Cineva mi-a spus ca ele se usuca si cad, dar de astea ultimele nu mai scap. Si nu stiu ce sunt, cum au aparut si cum scap de ele. La una din ele am umblat la ea, pe romaneste am zgandarit-o si s-a facut ca o rana acolo. Va multumesc !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Multe bubițe pe pielea copilului. Ce ar putea fi?
  • Veziculele (bășicuțele cu lichid) pe piele - cauze, diagnostic diferențial, tratament
  •