Bubitze intre labiile mici si cele mari

25-10-2007
Fitzulik
Nu este medic/terapeut
Fitzulik
Buna ziua! Am si eu o problema si as dori un raspuns daca se poate...pana merg la doctor. De cateva zile mi-au aparut niste bube intre labiile mici si cele mari...care ma ustura destul de tare si nu stiu ce ar putea fi avand in vedere ca am o relatie stabila de aproape un an de zile. Acum cateva luni am fost la ginecolog si am urmat un tratament de 15 zile cu Cervugid, dar nu a rezolvat problema (o scurgere abundenta). Voi merge din nou la doctor peste cateva zile, dar pana atunci as vrea sa stiu ce poate fi si daca e cazul sa ma ingrijorez.. Va multumesc!
1 comentarii
0
10-01-2008, ora 00:00
blonday
Nu este medic/terapeut
blonday
salut.Bubitele ar putea fi de la o candidoza.La mine se manifesta inainte de menstruatie.Daca esti un pic atenta o sa vezi ca sunt niste basicute mici rosii.ph creste in aceasta perioada(devine acid).Eu le tratez cu lomexim cr.Ai un pic senzatia de arsura pentru ca actioneza asupra lor.Inainte sa aplici crema te speli cu apa si cu un sapun cu PH neutru.Scurgerea abundenta pe care o ai de la cel medicament (ovul)este pentru ca, curata vaginul sau este posibil sa ai o reactie adversa la acel medicament.
Daca mai ai alte nelamuri astept sa imi scrii.Sper ca te-am putut cat de cat ajuta.O zi buna!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.