Bucată de gingie crescută

25-11-2017
miaumiorlau
Nu este medic/terapeut
miaumiorlau
Buna seara! Sunt Cosmin din Iași și am 24 de ani. Nu am fost la dentist de prin clasa a 8-a (din motive financiare) și nici nu prea am avut grijă de dantura mea. Mai deloc. Pot spune că am un adevărat ghiveci în gură din cauza mea iar pe lângă asta am și fumat.

Mi-a apărut o umflatura la gingie si sunt foarte speriat. Cred că am intrat și puțin în depresie... nu mai am chef să fac nimic iar asta din cauză că am citit pe internet chestii legate de cancerul oral acum câteva zile și mă suspectez că aș avea și eu. Abea miercuri o sa ma duc la stomotalog. Și vă rog să mă iertați și să nu vă speriați de gura mea... vă las o poză… îmi este chiar rușine
.
https://i.imgur.com/wy2Q3IY.jpg
2 comentarii
2
25-11-2017, ora 17:45
Dr. Geanina Miu
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Geanina Miu
Buna seara,
Nu aveti cancer oral, nu asa arata leziunile unui cancer.
Ce aveti dvs. e un polip gingival care a crescut peste maseaua cariata si netratata.
Este bine ca v-ati hotarat sa mergeti la un medic stomatolog pentru consultatie si pentru tratament.
0
25-11-2017, ora 17:48
miaumiorlau
Nu este medic/terapeut
miaumiorlau
Vă mulțumesc mult doamnă... vă doresc sănătate d-voastră și familiei.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul