buna

24-11-2010
andeibi
Nu este medic/terapeut
andeibi
Am 43 de ani si in ultimul timp sunt f stresata din cauza serviciului si a pierderii unei pers din familie.In ultimele 2sapt am avut stari de greata si ameteli.Am mers la doctor si mi s.a spus ca din cauza stresului si a glandei endocrine uterul mi s, a marit f tare.Astept rezultatul unor analize, dar as dori sa stiu dak este vorba despre vreun cancer sau vreo boala grava...sunt f nelinistita.Va multumesc!
3 comentarii
0
24-11-2010, ora 20:49
andeibi
Nu este medic/terapeut
andeibi
a glandei tiroide imi cer scuze(de care sufar de mai multi ani)
0
26-11-2010, ora 20:24
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Nu e vorba de nici un cancer, stai linistita.trebuie sa-ti vezi de viata in continuare, daca persisti in a te stresa zilnic chiar ca ai sa atragi boli grave.Toata lumea are azi probleme, necazuri, nelinisti fel de fel.dar cu incredere si credinta, cu o gandire pozitiva, oricat de insuportabila ti se pare viata, trebuie sa mergi inainte, sa privesti in fata caci timpul iti va aduce din nou bucurii atunci cand nu mai speri, cand nu te mai astepti. Chiar si cei dragi care se duc de langa noi in mod sigur ar vrea ca cei ramasi sa nu ii urmeze prea curand, sa continue sa se bucure de viata si lumina. Linisteste-te, si in momentul in care primesti analizele sa ne scrii.Numai bine!
0
03-03-2011, ora 10:54
andeibi
Nu este medic/terapeut
andeibi
totul s.a rezolvat, acum sunt f bine, nu mai sunt stresata si problemele au disparut.Va multumesc pt sfaturi!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.