buna

22-10-2007
adriana simicin
Nu este medic/terapeut
adriana simicin
Cine ma poate ajuta cu o cura de slabire buna, adica, dupa care sa se vada si rezultate, am tot incercat pana acum o gramada si dupa aceea am pus la loc kilogramele.Am 26 ani, 1.65cm si 70kg.Sper sa gasesc aici o solutie.
6 comentarii
0
22-10-2007, ora 00:00
cris1987
Nu este medic/terapeut
cris1987
Buna Adriana Nu sunt o persoana avizata sa dau sfaturi nutritionale, dar cred ca este mai bine sa-ti schimbi modul de alimentatie adica sa mananci sanatos fara prajeli cat mai natural si moderat (putin si des) si daca mai adaugi si ceva miscare sunt sigura ca vei reusi si sa slabesti. Dar nu te opri dupa ce ajungi la kilogramele dorite trebuie sa continui acest mod de viata pentru a te mentine la grutatea dorita. multa bafta
0
22-10-2007, ora 00:00
adriana simicin
Nu este medic/terapeut
adriana simicin
Multumesc mult, o sa incerc, sper sa si reusesc.
0
15-11-2007, ora 00:00
connie
Nu este medic/terapeut
connie
sal, este f.simplu.Geutatea pe care o ai o inmultesti cu un nr.care variaza intre 24 si 37 in f.de efortul fizic depus.Daca esti seadentara inmultesti cu 24 si iti da un anumit nr.de calorii.Cu acel nr.te mentii, daca suprimi din ele slabesti.daca adaugi te ingrasi.Trebuie sa fi constienta de valoarea nutritiva a fiecarui aliment.Eu asa am reusit saslabesc 26 de kg. Nu obosi organismul cu diete f. stricte
o portie in cura inseamna o palma de a ta.Tot ce depaseste nu este
de bun simt.incearca sa vezi cat e de simplu. Succes.
0
19-11-2007, ora 00:00
adriana simicin
Nu este medic/terapeut
adriana simicin
Mersi mult, connie, in cat timp ai slabit asa de mult?
0
22-11-2007, ora 00:00
connie
Nu este medic/terapeut
connie
eu am un an de cand tin regim si inca perseverez.
0
23-11-2007, ora 00:00
adriana simicin
Nu este medic/terapeut
adriana simicin
Uauuu, ce fain!!! am facut socoteala cum mi-ai spus tu si mi-a iesit cam 1800 de calorii pe zi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.