Black friday Cosmetice Minerale Bellapierre

dispneea, wheezing, expectorez foarte puțin

14-07-2017
Alesandra1
Nu este medic/terapeut
Alesandra1
Acum 10 ani când aveam vârsta de 20 de ani m am îmbolnăvit de TBC de la o pers bolnava, m am făcut bine dar in toti anii ăștia neavând un sistem imunitar prea bun am racit foarte des, de curând am fost la medic și mi am făcut radiografie și Ct toracal mi a dat un tratament dar nu da rezultate și nici nu mi a explicat exact ce am și ce trb sa fac pt a ma face bine, voi scris diagnosticul meu pt a afla și alte opinii in caz de este cineva dispus sa ma informeze! Diagnosticul este: Multiple noduli și micronoduli calcificată vizibil in ambele arii pulmonare, predominant in jumătatea superioară ce asociază ramificații bronșice dilatate intercleidohilar bilateral și hiluri ascensionate. Pahipleurita apical bilateral. Interstitiu pulmonar accentuat bilateral. Fara adenopatii mediastinale patologice. Ficat cu structura omogena nativ și postcontrast.Glande suprarenale de aspect normal Ct.! Mulțumesc...țin sa mentionez ca am luat 10 zile antibiotice, expectorante dar nu m au ajutat cu nimic, dispneea nu a dispărut, wheezingul la fel, expectorez foarte puțin și situația durează de doua, trei luni!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

07-11-2017, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Fitonasal
Răceală, gripă, sinuzită, alergii? Fitonasal 2Act Spray de la Aboca este un produs inovator, care descongestionează rapid și eficient nasul înfundat și iritat, protejând și hidratând mucoasa. Fitonasal 2Act Spray nu conține substanțe vasoconstrictoare, nu creează dependență, nu irită și nu usucă mucoasa nazală. Formula ECO permite administrare frecventă și pentru perioade îndelundate, chiar și în sarcină, alaptare și copiilor de peste 3 ani. Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lipsa de aer (dispneea)
  • Aplicația Activ (by ROmedic)
    Vrei să fii sănătos? Vrei să slăbești? Vrei sa fii în formă și să arăți bine? Vrei să te simți bine în corpul tău? Atunci trebuie să faci eforturi. Aplicația web "Activ" te ajută să fii consecvent în lupta pentru sănătatea ta.

Accesează gratuit Aplicația
    Acest site foloseste cookies. Continuand navigarea va exprimati acordul asupra folosirii cookie-urilor. Detalii OK