stari multiple de rau!!!

22-01-2018
Angelica25
Nu este medic/terapeut
Angelica25
Sper sa imi puteti citi starile pe care le am si sa imi poata da cineva un sfat unde sa ma duc si ce analize sa fac.
totul a inceput la varsta de 22 de ani, voi incerca sa scriu in amanuntit totul, intr.o zi am inceput sa am ameteli puternice mana piciorul nasul imi amorteau am simtit gustul mancari ciudat am fost la un neurolog in bucuresti am facut rmn mia spus ca e cv sa nu ma speri mia spus crize partiale senzitive sindrom epileptic sindrom vertiginos am luat timp de 3 ani timonil 300 am facut alte rmn cerebral dupa care mi sa spus gata nu mai lua, dupa o perioada scurt sintomele au aparut am fost la alt neurolog si tot asa, am fost la sanador la un alt dom neurolog mia dat betaserc miligama n si stresclin cu diagnosticul sintrom vertiginos asietate, dar fara nicinun rezultat acum va descriu starile mele :ameteli stare de rau generala stare de voma agitatie simt presinue in cap arsura in crestetul capului uneori parca ma stringe ceva ba la tample ba la ceafa uneori simt cum imi tremura carnea parca de rau acum ma ard incheieturile mainilor si la picioare inima imi bate tare nu mai stiu ce sa fac unde sw gasesc macar un diagnostic uneori ma ia ochii vad ex!!:ca si cand apesi pe ei si ati vwzut cum vedeti ma tine 2, 3 ore asa si stari de rau puternice mie frica sa nu am cv grav tin sa mentionez ca analize am facut acu 3 luni la sange la urgenta acum 3 ani la inima plus si la urgena, imi afecteza viata nu mai pot munci de la raul continu pe care il am voi mai spune poate cineva imi va da un sfat sa pot explica mai mult am uitat sa spun am 30 de ani si stau asa de 7 ani, !!!
5 comentarii
2
23-01-2018, ora 13:46
kuli
Nu este medic/terapeut
kuli
http://www.romedic.ro/forum/o-opinie-si-un-sfat-anxietate-sau-altele-105222
imi revin aceste stari de rau tot mai rar, incearca sa le stapanesti
am avut multe din simptomele tale analize ok, dar am invatat sa stapanesc
0
30-01-2018, ora 07:38
Angelica25
Nu este medic/terapeut
Angelica25
Nu stiu ce sa mai cred pana si cu vederea am probleme o data ma deranja o data la 2 ani acum la 2, 3 luni timp de o ora chiar 3 nu vad gen te uiti la soare acceiasi senzatie plus ca ma simt ametita aproape mereu dezorientata si un rau de nedescris!!!
1
31-01-2018, ora 23:37
Dr. Petre Muresan
Medicina de familie, Cluj-Napoca
Dr. Petre Muresan
Consider ca cea mai buna varianta ar fi o internare si un set de investigatii pentru a se clarifica ce se intampla. Dupa aceea veti primi si un tratament.
dr Petre Muresan
0
03-02-2018, ora 09:21
Angelica25
Nu este medic/terapeut
Angelica25
Domnul doctor nu am fost internata niciodata am fost la particular la inima, la ochi la urgenza, la neurolog cred la 9 daca nu ma insel analize la sange 3 Rmn si cam atit! Problema mea este domnul doctor ca de la varsta de 22 de ani si am aproape 31 va dati seama ca nu mai inteleg nimic...nu imi doresc decat sa mi.se dea un diagnostic...nu conteaza care ar fi el...dar sa iti fie rau si sa nu stiu ce am este mult mai chinuitor...m-as duce si la capatul lumi doar pentru a gasi un doctor sa ma indrume ce analize sa fac de unde sa incep!
Va multumesc din suflet Domnul Doctor, multa sanatate va doresc!
0
03-02-2018, ora 09:36
Angelica25
Nu este medic/terapeut
Angelica25
Daca nu cer prea mult credeti ca imi puteti spune un tip de analize care sa le fac ? Care sunt importante?! O idee din sintomele descrise de mine? Nu sunt in tara asa le voi face aici la particular din cauza sintomelor este difcil sa am un job...in mai vin acasa! Eu sunt din bucuresti as veni si la Cluj nu conteaza distanta important sa gasesc o solutie...va multumesc
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.